Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire probléma ha csak a...

Mennyire probléma ha csak a 15-16 héten kezdek el rendszeresen vitamint szedni?

Figyelt kérdés

A 11 héten derült ki hogy terhes vagyok, ezzel nekem semmi bajom, bár tény hogy nem tervezett baba.

Az orvosi dolgok el vannak intézve minden rendben volt, csak a kezdő vitaminom a gravida volt, amit nem bírtam, tehát csak elvétve szedegettem.

Mivel vizsgaidőszak volt nekem a január február, így igazán nem is foglalkoztam a szedéssel. Csak most hogy letudtam ezeket vettem másikat (femibion 400), de így is előtérbe került hogy mennyire árt, mennyi mindent hagytam ki azzal hogy nem váltottam azonnal egy másik vitaminra?


2015. febr. 6. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha normálisan táplálkozol, nincs szükség vitaminpótlásra. Egyedül a folsav lenne (lett volna) nagyon fontos az első 12 hétben, mert azt nem lehet táplálékkel bevinni ilyenkor a szükséges mennyiségben.
2015. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez már teljesen lényegtelen.
2015. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Oké hogy lényegtelen azon aggódni hogy mi lett volna ha, de a kérdés arról is szól hogy mi minden maradt el azzal hogy nem szedtem.

A táplálkozásom viszonylag normális, bár az elején kb semmi nem maradt meg bennem, most se vagyok nagyobb étkű, általában egy étkezés főtt kajával és sok pici amikor rágcsálok valamit, zöldség gyümölcs müzli joghurt szendvicsek pirítós rántotta stb.

2015. febr. 6. 15:28
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

a babának semmi baja nem lesz mert ő a te tartalékodból vesz el. Ha nem szedel vitamint, a te vitamintartalékaid merülnek ki, ezért érdemes legalább két naponta szedni, akár sima mezei multivitamint hogy ne hulljanak ki a fogaid, a hajad, ne legyél beteg stb..

persze a táplálkozás...ha meg tudsz enni egy nap 6 tonna almát, kiwit, narancsot, májat, csirkét, fene tudja mit, akkor elég a táplálkozás is..mert kb. ennyi mennyiséget kellene megenned ahhoz hogy fedezd a szükséges vitamin mennyiséget (igen, régen nem szedtek vitamint, igen, régen a zöldségek még nem voltak génmódosítva, valódi vitamin tartalmuk volt, és még így is régen krónikusan elromlott a nők foga a terhesség során)

2015. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A nők majdnem fele nem tudja megfelelően hasznosítani a csupán táplálkozás során bejuttatott folsavat. Ennek hiánya idegcsőzáródási rendellenességeket és egyéb nyavajákat okozHAT. Az idegcső kb. a 7. héten zárul vagy nem, úgyhogy tök mindegy mit szedsz a 16 héten. Az egész gyerek készen van a 12-re.
2015. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A fogaim terhesség előtt sem voltak toppon örökletes gyengeség miatt, de nyilván most már csak a szülés után csináltatom meg addig meg kibírom :) A hajam és az immunrendszerem rendben van.

A magam egészsége miatt nem félek, csak attól inkább hogy a picivel szemben mulasztottam.

2015. febr. 6. 15:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha a 12 heti uh és a kombinált teszt eredménye is jó volt úgy nem lett ebből baj?
2015. febr. 6. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem.
2015. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de a fog romlása meg a hajhullás később mutatkozik, szoptatás alatt főként. de ne legyen igazam.
2015. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A folsav az, ami a korai hetekben fontos.


A vitamin nem a babának kell (hiszen ő elveszi, ami neki kell), hanem neked, hogy ne legyél rottyon, ne legyél vitamin- és ásványi anyaghiányos.


Ne parázz! Kezd el rendszeresen szedni mostantól a vitamint.

2015. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!