Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második terhesség is ugyanol...

Szabina1995 kérdése:

A második terhesség is ugyanolyan izgalommal, szeretettel töltött el titeket mint az első? Gondolok pl arra, hogy már tudod mi vár rád.

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a terhesség alatt nem aggódtam annyit mint az elsőnél. Viszont a szüléstől, mivel tudtam mi vár rám, jobban féltem.
2015. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal boldogabban vártam mint az elsőt, több okból is.

Az első babánk is tervezett volt, de mégis kétségeim voltak,hogy biztosan ezt akarom e. A másodiknál már ez nem volt, mert az elsőnél megtapasztaltam, hogy egy gyerekkel is lehet izgalmas, boldog életet élni. Hát még kettővel! :)

Aztán én azt hittem, hogy már nem lesz kettensként, így duplán boldog voltam.

Valamint kiderült, hogy egy kisfiú után kislányunk lesz, így tripla lett a boldogság.

Viszont sokat aggódtam, mert már 36 éves vagyok és voltak kisebb problémák is. Terhességi diabétesz, sok magzatvíz, magzati vesetágulat.

De rendben mwgszületett, egészséges 2 hónapos! Én meg megkönnyezem, ha arra gondolok, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy ez megadatott nekem. Két egészséges gyermekem van.

2015. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Mivel nekem az első terhességem tragikus véget ért a 25. héten, így a másodikat most sokkal tudatosabban élem meg. Jobban vigyázok magamra és a babámra. Többet simogatom, többet beszélek hozzá.


Egyébként az első terhességemkor én is gondolkoztam azon, hogy a második biztos nem lesz olyan izgalmas, mert már nem új a dolog, és már tudod mi vár rád. De ez nem igaz. :)

Úgy tudom érzékeltetni, hogy az első terhesség olyan, amikor egy ismeretlen helyre mész vakációzni. Még nem tudod mi vár rád, és ettől izgalmas.

De mikor másodszorra mész, akkor meg pont azért olyan szuper, mert tudod, hogy milyen klassz lesz.


Érdekes, amit 1-es hozzászóló írt. Nekem olyan szülésem volt, ami a létező összes komplikációt felsorakoztatta, ráadásul nem voltam érzéstelenítve. Ha egy perccel később "szedi ki" a babát belőlem az orvos, akkor ott halok meg én is. Akkor ez olyan sokk és trauma volt, hogy úgy éreztem, képtelen lennék mégegyszer szülni.


De most nem féle, sőt várom. Érezni akarom, hogy milyen az, amikor a babámat nem letakarva viszik el a patológiára, hanem a kezembe adják. Lexarom a fájdalmat, át akarom élni!


13 hkm

2015. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sőt a harmadik is ugyan olyan izgalommal tölt el :)

kicsit félek,mi és hogyan lesz a szülésnél,de így is simán bevállaltam a terhességet :)

2015. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NEkem van egy 3 éves kisfiam és most vagyok 8 hetes terhes. Még nem igazán fogtam fel, hogy terhes vagyok.

És tervezett baba volt, a férjemmel így szerettük volna.

De a második teljesen más. Itt van a kisfiam, egyszerűen nincs annyi időm magamra, és ráhangolódni a terhességre.

Persze ez biztos változik majd ha már nő a pocakom és egyre többet látom az UH-kon, de egyenlőre még nem fogtam fel igazán! :)

2015. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!