Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellkas röntgen 35 hetesen....

Mellkas röntgen 35 hetesen. Mennyire árthatott a babának?

Figyelt kérdés
Elèg bonyolult a helyzet. Màr több, mint 3 hónapja köhögök, ès semmi nem hasznàl. 4 hete bementem a kórhàzba, mert nagyon erös fàjdalmat èreztem a jobb oldalamban minden levegö vètelnèl. Mondtàk, hogy megröntgeneznek, mert hallanak valamit a tüdömön, nehogy tüdögyulladàs legyen. Akkor nem talàltak semmit. Kaptam köhögèscsillapítót, meg azt mondtàk a fàjdalom is a hosszas ès mèlyröl jövö köhögès eredmènye. Beszedtem a gyógyszert ès nem lettem jobban. Ezen a hèten szerdàra kaptam megint egy idöpontot. Vèrvizsgàlat, ultrahang. Kiderült elèg vashiànyos vagyok, ès kevesebb a magzatvíz, plusz mèg mindig köhögök. Megvizsgàlt egy màsik doki, aki szintèn hallott valamit a tüdömön ès ö is elküldött röntgenre. Èn mondtam, hogy aggódok, de megnyugtattak, hogy nem erösebb, mintha àtmennèk a reptèri kapun. Erre közöltèk, hogy lehet, hogy vèrrög van a tüdömnèl ès az köhögtet, ès beutaltak mèg egy vizsgàlatra aminek nem tudom a magyar nevèt, de szintèn sugàrzàs. Mondtàk, hogy teljesen lecsökkentik a sugàrzàst, nem lesz baja a babànak, de muszàj kideríteni, hogy tènyleg vèrrög-e. Hàt nem az volt. Gyógyszert nem kaptam, mondtàk remènykedjek, hogy lassan elmúlik. De ennyi vizsgàlat utàn aggódom, hogy nem-e lesz baja a babànak!?

2015. febr. 14. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Orvosok, tisztaban voltak a terhesseggel, biztos tudjak mit csinalnak, ha meg nem akkor perelni kell, mar mind1 mert tul vagy rajta de engem nagyon meg kellett volna gyozniuk 26hetesmami
2015. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hàt csak a vèrrög miatt mentem bele, mert azèrt az tènyleg nem kis dolog, de így, hogy semmit nem talàltak ès semmi màst nem is nèznek meg, meg gyógyszert se adnak a köhögèsre, elèg idegesítö.
2015. febr. 14. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Kaptál köpenyt a hasad köré? Én a terhesség elején voltam beteg, szóba jött a rtg is, de minden orvos óva intett tőle, szóval nem csinálták meg, de én sem akartam. Nyilván van olyan helyzet amikor muszáj.
2015. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

32 hetesen a vesemet rontgeneztek, kb 8-10 felvetel keszult, lattam, ahogy a rontgenkepen ott van a kicsim minden csontja, total telibekapta a sugar, kopenyt nem lehetett hasznalni.

A vizsgalatot koveto 8 het maga volt a pokol az ideg miatt, hogy vajon lett e baja, iszonyatosan hibaztattam magamat, de az orvosok azt mondtak, hogy vagy rontgen, vagy valszeg ugrik a vesem, amibol csak egy van sajnos, vagy korsszules, igy ez volt a sok kozul a legkevesbe kockazatos valasztas.


A kis harcosom most epp alszik, fel eves, 9 kilo, igazi csupaero, csupa mosoly kiskolyok :)

2015. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem pont a kérdésre válaszolok, de én szoptatás alatt köhögtem borzasztóan, kb. 2 hónapig. A doktornő azt mondta nem ad semmit amíg szoptatok, így megittam több üveg lándzsás útifű szirupot, persze hiába. Sokszor egész éjjel fuldokolva köhögtem, már mindenem fájt.

A férjem hozott nekem egy sópipát, körberöhögtem, hogy csak nem gondolja, hogy majd ettől fog elmúlni, és láss csodát, egy hét múlva nem köhögtem.

Álmomban nem gondoltam, hogy egy ilyen egyszerű dolog hatni fog, de szó szerint minden alkalom után éreztem, hogy felszaggatja a köhögést, majd egyre jobb lett.

Viszont magas vérnyomásnál nem ajánlják. Azóta már egy kollégám is vett, neki is bevált.

Esetleg egy próbát megér, de nem volt valami olcsó, olyan 7 ezer ft körül volt a teleshopnál, de lehet gyógyszertárban olcsóbb.

Soha nem gondoltam volna, hogy egy ilyen egyszerű dolog fogja elmúlasztani a hónapokig tartó (tényleg durva) köhögésemet.

2015. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!