Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz vagy munka kismamaként?

Táppénz vagy munka kismamaként?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok. Másfél hete itthon vagyok, mert barnáztam, ami már szerencsére elmúlt. Rosszulléteim vannak, egyik nap rosszabb, másik nap jobb. Ha már kiírt a doki, akkor az azt jelenti, h végig itthon kell maradnom? A munkahelyem egy kissé stresszes, irodai meló, nagy hajtással, és naponta egy órát vonatozok. Csak egy vmiért mennék dolgozni, hogy rossz egyedül itthon, jó lenne még emberek között lenni, de a babám a legfontosabb. Szerintetek visszamehetnék egyáltalán dolgozni ilyen előzményekkel vagy jobb itthon maradni? Ki meddig dolgozott és a bejárás?

2015. febr. 15. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Ez csak attól függ, t ehogy bírod. Egyébként a 12. hét után általában könnyebb a munka, meg minden más is egészen addig, amíg nem ugrik meg a hasad és nem kezdesz el vizesedni. Ez kb. a 8. hónapot jelenti. Én azt tanácsolom, pihenj még egy két hetet és utána próbáld meg, hogy fogod-e bírni a melót még 4-5 hónapig.


Én a szülésig dolgoztam, illetve péntekig, hétfőn szültem és ugyan nem vonatoztam naponta 1 órát, de sétálva mentem mindenhova a városban - még a szülés napján is ctg-re indultam kb. 3km gyalog, de párom pont arra ment autóval és így inkább vele mentem, aztán bent tartottak - ez naponta kb. 10-12km volt összesen. Teljesen kismama és terhesség függő ez. HA később minden rendben lesz veled, próbáld meg.

2015. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8 hetes kismama vagyok és 6 hetesen barnáztam így én is táppénzen vagyok. Nekem a 12. hétig ajánlották a pihenést, utána akár dolgozhatok is.
2015. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 40 perc volt bejutni melóba,gyalog meg busszal. Futár munkám volt,az sem volt a legnyugisabb,mert ugye időben kell kiérni,nem szabad elkeverni semmit,pénzzel foglalkozni stb,meg ugye az úton figyelni. Aztán 8 hetes voltam amikor megszűnt a munkahelyem,mert nem volt úgy megrendelés ahogy kéne. Novemberben felvettek máshova,akkor voltam kicsivel több,mint 13 hetes. Az már inkább irodai munka volt,de volt,hogy kint voltunk napi 3-4 órát a hidegben. (Zepter) Ez be is tett rendesen,mert a 16+4. napon begörcsöltem. Másnap kórház,be is fektettek. Veszélyeztetett terhes lettem,aztán a sok keményedés miatt non-stop fekvés. Szóval inkább megkérdezném a doki véleményét erről,mert sosem lehet tudni. Lehet,hogy most nincs semmi,aztán meg Isten ne adja neked is lesz valami hasonló mint nekem. Elég gyakori dolog. Még nagyon az elején vagy és az első trimeszter amúgy is rizikós a vetélés szempontjából. Remélem,hogy nem lesz semmi gond!
2015. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Pedagógus vagyok, pont télen estem teherbe. Össze is szedtem a bacit a gyerekektől, utána mindenki mondogatta, hogy inkább maradjak itthon. Egy kis pihenő után csak visszamentem - nekem is vonatoznom kellett - aztán a 12. héten bevéreztem egy kicsit. Nagy volt az ijedelem, és utána már nem is mentem vissza dolgozni, nem akartam összeszedni minden nyavaját a diákoktól. Eleinte rossz volt a négy fal között, de aztán megszoktam, sokkal nyugodtabb voltam, nem stresszeltem, a magam tempójában csináltam mindent. Imádom a munkámat, de a baba miatt igy volt jobb. Aztán végül magas vérnyomás miatt veszélyeztetett is lettem.
2015. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 39. hétig dolgoztam, irodai, pörgős, felelősségteljes munkám volt. Busszal jártam be másik megyébe, napi kétszer 50 percet buszoztam, plusz sétáltam kétszer 40 percet, mert se a lakásunk, se a munkahelyem nem a buszállomás mellett volt. Ha úgy adódott, akkor céges autóval jártam, de azzal volt egy balesetem, nem én voltam a hibás, és nyugodtabb volt mindenki, ha inkább buszoztam. Mivel problémamentes volt a terhessegem, így nem volt gond a munkával, bejárással, minden hónapban engedélyt kértem a dokitol a további munkához, aki nevetve engedélyezte mindig, tudta, hogy szeretem a munkám, és jobban idegesítene az otthoni tétlenség. Konzultálj a dokiddal és az alapján dönts, úgy, ahogy jónak érzed. A férjem családja és pár kollégám állandóan piszkáltak, hogy hagyjam abba, de én így láttam jónak, semmi baj nem lett belőle.
2015. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az elején nagyon rosszul voltam, ezért nem tudtam dolgozni. Aztán amikor jobban lettem, járvány volt a suliban, akkor azért nem. A nyári szünet előtt kb. két hetet dolgoztam, utána pedig fölvettek a helyemre vkit, úgyhogy összesen talán két hónapot dolgoztam terhesen.
2015. febr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Én most 32 hetes terhes vagyok, irodai munkám van, menedzser beosztás nagy felelősséggel. Nekem tetszik, hogy még dolgozom, és azt látom, hogy így gyorsabban repülnek a hetes, plusz kevesebb időm van "aggodalmaskodni" :) Én kb napi 60 percet tömegközlekedek-sétálok, plusz ugye otthon is tevékenykedek, kirándulunk hétvégeken stb.

Szerintem ez teljesen egyéni, hogy kinek mi a jobb - látom, hogy én szerencsés vagyok, mert szinte semmi kellemetlen tünetem nincs eddig. A tervek szerint a 36. hétig dolgozom.

2015. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!