Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismamaként mennyire...

27 hetes kismamaként mennyire ijedjek meg a 2100-as méhszájtól? Első baba.

Figyelt kérdés

3 napja derült ki az orvosnál, hogy 2100-as a méhszájam, azaz méhnyak megrövidült és külső méhszáj nyitva. Az orvos ha nem kérdezek rá, simán elenged bármi tanács tanács vagy magyarázat nélkül. Konkrétan nekem kellett rákérdezni, mire azt mondta hogy pihenés és nuku szex. Magnéziumot is megkérdeztem szedjem-e, magától ezt sem mondta volna. Nem igazán érdekelte, ez sztkban volt.

Szerintem már átnyálaztam az egész internetet, fórumokat stb, hogy kinél hogy volt 2100-as értékkel, de nagyon különböző vélemények voltak. Volt, akit ugyanilyen paraméterekkel befektettek a kórházba, infúziót és még tüdőérlelőt kapott! Volt, aki végig feküdt és volt, aki még emellett dolgozott is, csak annyi hogy napi 1 órát ledőlt aludni.

Most akkor mennyire vegyem komolyan?! Picikét azért aggódom, mivel első babásként nem kéne hogy nyitva legyek.



#nyitott külső méhszáj
2015. febr. 13. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem amennyit tudsz feküdj, és keress fel egy másik orvost.vagy beszélj a védőnöddel.minél előbb. én úgy tudom ismerősöktől hogy iylenkor kórház, vagy fekvés van.
2015. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Csoicsi válasza:
Nekem szinte az elejétől 2000 volt a méhszájam,okt. 15-én dolgoztam utoljára, nov. 19-én megszületett a kislányunk (igaz nem fizikai munka volt).A két időpont között pedig "megejtettünk" egy költözést.Nekem magándokim van,ő megnyugtatott,hogy nincs baj,sőt a szex sem volt tiltva...
2015. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, ha nem értesz hozzá, ne válaszolj inkább.Több pihenés, fekvés, kímélet.Ez még nem kórház kategória.Tapasztalat.Nekem a 20. héttől ilyen volt, időre szültem.
2015. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magnéziumot mindenképp szedd!!!


és igyál, táplálkozz rendesen , napi 2 liter víz, 5 szöri evés, főtt étel.. és pihenj sokat,mindenesetre ne sportolj.

2015. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez a méhszáj érték 27 hetesen nem jó. Első babád? Mert ha igen akkor meg pláne. Elmennék a kórházba, megmutatnám a papíromat, kérném, hogy uh-ak nézzék meg a méhszáj állapotát és hogy van-e esetlegesen tölcsérképződés, tehát, hogy a méhszájad belülről mennyire stabil. (Több kutakodással lehet gond.) Ott mondanak valamit, de szerintem sem ártana az a tüdőérlelő. (Biztos ami biztos, bajod nem lehet belőle csak előnyöd.)

Mindemellett: fekvés, fekvés, fekvés - megemelt ágyvéggel. Magnézium kilószám és sok sok sok folyadék. Mindezt most azonnali hatállyal. Megijeszteni nem akarlak, de a nyílás - első babámmal - a 24. héten kezdődött és a 34. hétig tudtam tartani a terhességet úgy hogy beköltöztem az ágyba, aztán meg a kórházba. A második terhességem sajnos...

Inkább tegyél meg minden szükséges óvintézkedést, menj be a kórházba, nehogy baj történjék! Minden rendben lesz: KITRATÁS!!!!

2015. febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megint eltelt egy hét és eddig minden oké nincs új panaszom.
2015. febr. 19. 13:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Fejlemények: elmentem közben egy magándokihoz, aki megállapította, hogy zárt a méhszáj, 3000-es értékkel. Úgyhogy nem tudom, hogy hogy nézték eddig, az orvos sem tudta megmondani. De lényeg, hogy minden rendben van.
2015. márc. 10. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahány orvos annyi féle érték.Akkor az első doki mit érzett?Mert elvileg vissza nem záródik.De a lényeg hogy minden ok.
2015. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
van belső meg külső méhszáj
2015. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
35+6ra szültem végül mert folyamatosan keményedtem hiába szedtem a magnéziumot. Már 2.5 éves a fiam.
2017. okt. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!