Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek? 14 hetes terhes...

Mit tehetek? 14 hetes terhes vagyok, és szerintem megfáztam.

Figyelt kérdés
Bedagadt a mandulám, alig tudok nyelni, és az orrom is el van dugulva, ami egyáltalán nem tisztul, és már nagyon fáj a hasam, a sok erölködéstől. MIT vegyek be? Lehet baja a babámnak? Ugy aggódom.
2008. aug. 23. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kifeküdni a megfázást, maradj ágyban, igyál sok teát. Figyeld, hogy van-e lázad, hőemelkedésed, ha igen, akkor mindenképpen vegyél be lázcsillapítót, mert a láz sokkal-sokkal veszélyesebb végig a terhesség alatt, mint az, ha alkalmanként láz, vagy fájdalomcsillapítót használsz. Nekem eddig minden doki azt mondta, hogy paracetamol alapú készítményeket használjak (például panadol), de Magyarországon ahány orvos van, annyi vélemény és javaslat (én külföldön élek, itt csak a paracetmolt ajánlják).

Ne aggód túl magad, 14 heteseb a baba már elég nagy ahhoz, hogy ne okozzon nála semmilyen fejlődési rendellenességet ez, viszont a láz tényleg nagyon veszélyes.

2008. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lázam hála nincs, de méregetem. Köszi, hogy mgnyugtattál. Jó baba várást
2008. aug. 23. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:

EGyél friss husilevest, főzz teát és forrón idd meg, miközben bebújtál az ágyba 2 pizsomában és 2 takaróval és izzadj!!! Nekem ez mindig beválik:-)

Jöhet még a mézes negró, a kammilás gőzölés, és az orrodra használhatsz tengerisóoldatos sprét.

2008. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, plusz még nekem azt tanácsolta a dokim, hogy szedjek 500 mg-os C vitamint!

Jobbulást!

18 hetes kismama

2008. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én 20 hetes kismama vagyok és sikerült nekem is jól megfáznom. Nekem a mézes tea, negro, citrom és a kamillás gőzölés segített.
2008. aug. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnő a bioparox spray-t ajánlotta torokfertőtlenítésre még az első terhességemmel. A másodikkal inkább én is forró teáztam.

2008. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!