Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A het elejen megfaztam....

A het elejen megfaztam. Lassan jobbulok. De nem art a babanak ha hanyok, kohogok, folyik az orrom es hoemelkedesem van? Szerintem meg egy par nap amig meggyogyulok. Feltem a babat! 9 hetesek multunk!

Figyelt kérdés
Csak paracetamolt vettem be hogy ne menjen fol a lazam azt is csak 2 egy nap.Sok teat iszok,pihenek.
2008. okt. 31. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Szia. Ilyen esetben mindig orvos! Kevésbé ártalmas esetleg a gyógyszer amit felír, mint a betegség. A gyulladás, és a láz veszélyes lehet. A lázat minden esetben csillapítani kell, jól tetted, hogy vettél be rá gyógyszert, de akkor is csak az orvos tudja megmondani, mit lehet, és mit nem. Jobbulást! 36 hetes kismama.
2008. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Nyugodj meg! Az ilyen jellegü megfázások inkább csak nekünk rosszak, a kisbabádra egyáltalán nem ártalmas. De így terhesen a lábadozás mindig pár nappal tovább tart, mint általában. Én is pont a 9. héten voltam megfázva, aztán meg a 14. héten (Hiába a kisfiam mindent hazahoz az oviból).

Vigyázz magadra! Igyál sok mézes teát, inhalálhatsz is kamillával. Egyedül a hányás az, ami szerintem nem a megfázástól lehet. Nem a terhességgel kapcsolatos?

2008. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak hetfon tudok orvoshoz menni leghamarabb.Addigra szerintem meggyogyulok.Nagy veszelybe lehet addig a baba?
2008. okt. 31. 14:27
 4/11 A kérdező kommentje:

Hanyni azert hanyok mert oda huzodik mar le a megfazas.Dokihoz nem is lenne erom elmenni.Egesz nap fekszem,teazok....

Igen igy nehezebb hogy nem vehet be az ember gyogyszereket!Ezert huzodik el szerintem is.

2008. okt. 31. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a babának, de ha belázasodsz mindenképp szedj gyógyszert. Első voltam.
2008. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! A második vagyok. Szerintem azért feltétlenül menj el még orvoshoz! Lehet, hogy kapsz valami homeos szert is, ezek elösegítik a gyógyulást!

Jobbulást kívánok!

2008. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi!Hetfore kerek idopontot!
2008. okt. 31. 14:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem szoktam szóvá tenni, de most mégis megteszem, miért kell a válaszokat lehúzni? Tessék, meg lehet írni a jó választ! Ja, hogy azt nem tudjuk, csak lepontozni? Na ezért nem segítek már itt szívesen. Azt kellett volna írni, hogy ne menjen a kérdező orvoshoz, mert az hülyeség, hogy ha valami betegségünk van akkor szakember mondja meg mit tegyünk? Aki lepontozza a másikat, az legyen már olyan kedves és írja meg a jó választ!
2008. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a második válaszoló vagyok, vagyis voltam. Sajna engem is lepontoztak s nem értem miért!
2008. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lányok, vegyetek egy mély levegőt a lepontozások miatt és fújjátok ki. Ne foglalkozzatok vele. Ma lepontozós hullám van, van ilyen, néha gyakrabban, néha ritkán. Én már a harmadik mai válaszadásom után rádöbbentem, ugyanis ezeken a napokon valamilyen oknál fogva a béka segge alatt vannak a válaszaim hasznosságai, pedig egyébként elég magas százalékokat érek el. Nah, most ilyenkor vagy én vagyok hülye és tudatlan, vagy csak simán valaki(k) belekontárkodnak és olvasás nélkül járják a különböző kéréseket és lepontoznak. Szerintem az utóbbi. Nem a válaszaitokkal volt baj, hanem a lepontozó elmeállapotával.

Nah, engem most le lehet pontozni, mert offolok és azt nem szabad!

Úgyhogy gyorsan válaszolok is a kérdezőnek egyet: én többször is voltam megfázva terhességem alatt, pedig korábban szinte soha. Elméletileg ilyenkor gyengébb az immunrendszer, könnyebben összeszedünk mindent a megfázástól a hüvelygombáig, sajnos. (Bár azt mondják, hogy az immunrendszer a baba miatt direkt gyengül le, hogy a női szervezet még véletlenül se érzékelje idegen testként a gyereket.)

Nekem ilyen esetekre az orvosom azt mondta, hogy ne fogjam fel tragikusan a dolgot, a gyógyszertilalmat sem. Ne szokjak rá és ne lázcsillapítón éljek, de inkább vegyek be valamit, ha hőemelkedésem van, minthogy lázam legyen, mert az nagyon nem jó. A paracetamolt mondta nekem is. Illetve a hideg vizes borogatást, meleg ágyban fekvést, sok-sok forró teát.

Ha viszont úgy érzed, hogy ez nem "csak" megfázás, hanem vírus, vagy komolyodna a helyzet, akkor menj el orvoshoz!

2008. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!