Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétben mondtátok el...

Hányadik hétben mondtátok el a rokonoknak/barátoknak hogy baba lesz?

Figyelt kérdés

megvártátok azt a bizonyos 12. hetet amit annyian emlegetnek?


És facebookra, egyéb közösségi oldalra tettetek ki terhes képet? Szerintetek oda való, vagy nem?



2015. febr. 19. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nem érdemes hamar elmondani, mert nálunk csak másodikra lett meg a baba, elsőre sajna elhalt az embrió.

Terhes képet nem tettünk face-re de a párom fennt sincs facen :-) Barnabás

2015. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anyuéknak 6 hetesen, amint lett szívhang. Mivel veszélyeztetett terhes voltam, fontos volt nekem, hogy lelkileg támogassanak.


Anyóséknak 14 hetesen.


Más rokon nem tudja, csak 1-2 közeli barátnőm.

2015. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én anyukámnak a pozitív teszt után. A nagymamánál vártam a 6. hétig, nőgyógyász után mondtuk el neki. Férjem szüleinek szintén. Aztán a 8. héten be kellett feküdnöm a kórházba 2 hétre (cukorbeteg vagyok és átállítottak egy másik inzulinra, nem volt gond), így a munkahelyemtől kezdve a távolabbi ismerősökig kb mindenki megtudta... de vártam volna még szívem szerint egy kicsit. Sokan babonából nem mondják, vagy félnek, nehogy baj történjen. megértem őket. A facebookkal kapcsolatban pedig: nem tettem fel terhes képet, csak amikor megszületett a babám, róla egyet. Nekem ez így volt jó, nem akartam pl a meztelen hasam mutogatni a közösségi oldalon... vannak ilyenek. Szerintem ez mindenkinek a saját döntése, amiket kérdeztél, mindenki szíve joga azt csinálni, amit jónak lát :) Babát vársz? :)
2015. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyukámnak azonnal, amint megtudtam, hogy terhes vagyok. Abból indultam ki, hogy megszült és felnevelt minket, volt vetélése is, pontosan ismeri ő is a kockázatokat. :) Ha bármi történne (most vagyunk a 12. héten), ő megértené úgyis. Anyósomnak és apukámnak a 7. héten mondtuk el, amikor túl voltunk az első ultrahangon.


A munkámmal szorosan kapcsolatban lévőknek is elmondtam, hogy tudják, mire számíthatnak tőlem a következő hónapokban. Ők nincsenek kapcsolatban a családommal, és tudom, hogy diszkréten kezelik a dolgot.


A távolabbi családnak és a barátoknak csak a 14. hét körül tervezem elmondani. A Facebook-ra pedig biztosan nem teszek ki se pocakos, se csecsemős/gyerekes képet. Aki közeli kapcsolatban van velünk, az úgyis kap, amennyit akar, aki pedig csak ismerős, annak nincs hozzá sok köze szerintem. :)

2015. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Utolsó : igen, reménykedünk, hogy baba lesz a dologba, eddig még csak a halvány pozi tesztnél járunk, de még csak vasárnapra nem várom, szóval szerintem normális hogy halvány. Én a nővéremnek mondtam eddig el, vele jobb a kapcsolatom, mint édesanyámnak, illetve 2 fiú barátomnak.

Másnak 12.-hét után szeretnénk.

2015. febr. 19. 16:10
 6/10 A kérdező kommentje:
bocsi utolsó előtti* ( nagyon egyszerre írtam az utolsó válaszolóval:D )
2015. febr. 19. 16:11
 7/10 anonim válasza:
Pozi teszt után anyumnak... Persze így tudta az egész család.. :D uh után párom családja.. párom legszívesebben mindenkinek mondaná, rakná ki face-re, én ink várok még vele :)
2015. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Akkor gratulálok! Remélem minden oké lesz :) Az enyém is halvány volt nagyon, még a nem várt után 2 nappal is, de 9 hónapos a fiam :) Szerintem jó úgy, ahogy írtad, hogy a közeli embereknek elmondod. Még annyit a facebookról, hogy én nem voltam soha nagy "face-es", így nincs is sok képem fent, de aki ott éli világát, az tuti fog terhes képet is és babásat is feltenni dögivel.
2015. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5hetesen teszteltem elsőnek,egyből pozi lett...másnap irány doki....veszélyeztetett lettem a doki már nem is engedett dolgozni....anyukámnak és a tesómnak,párom szüleinek 6.hetesen mondtuk amikor már volt szívhang...nem akartuk a 12.hétig elmondani de mivel veszélyeztetett lettem és nem melózhattam így már sejtették...ráadásul a főnököm elég b.nkó és elkezdett irogatni,mar az elejen hogy latni szeretne a tappenzes papirom...igy neki is el kellett mondani 6hetesen..el is kurtolte egybol...gyorsan terjedt a hir....de nem banom mert tudom hogy minden rendbe lesz es ez a legjobb dolog ami tortent velunk..mki orul :)
2015. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy tuti lett a pozitív teszt, elmondtuk a közeli barátoknak, rokonoknak. Fészbúkra nem tettük ki, nem gondolom, hogy a nagyközönségre tartozik, egyébként én pont azért nem is szeretem, mert a privát szférát érzem elveszni tőle.
2015. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!