Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a keményedés? én...

Milyen érzés a keményedés? én soha nem tapasztaltam még 37hkm

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Külső tünet, hogy kőkemény esz a hasad, és belülről is egy ilyen szorító érzést érzel, mintha gombóc lenne benne, ami feszít.
2015. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Én kb a 20. héttől mindkét gyerekemnél éreztem. Először ritkábban, aztán az idő előre haladtával egyre gyakrabban. De semmi baj sincs akkor sem, ha az anyuka egy ilyet sem érez, elég ezt a vajúdásnál megtapasztalni, akkor fájdalommal jár.
2015. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem olyan érzés, mintha egy két számmal kisebb hasszorítós bugyi lenne rajtam.

Max. 1 percig tart, és nem fájdalmas, kivéve a szerelmeskedés utáni. Olyankor sem vészes, inkább erősebb szorító érzés, mint fájdalom, de azért nem kellemes.

2015. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt vegyétek úgy, hogy privátbaqn írom. Elmesélek nektek valamit, mert szerintem még szülés előtt álltok: Az első gyermekemnél elfolyt a magzatvíz, bementünk kórházba, nehezen bírtam a fájásokat, edát kaptam, pont olyan érzés volt epivel a fájás, mint ezek a keményedések. Megszületett hüvelyi úton. Happy.


Második gyerekemnél semmi nem utalt szülésre, csak az, hogy ütemesen keményedtem nagyjából már kb 6 órája otthon, pont olyan érzés volt, mintha már megkaptam volna az epidurált. Fogtam magam, felszálltam a BKV-ra bementem a kórházba. Ott derült ki, hogy elkezdtem tágulni, és aktívan vajúdok, fájás gyenge voltam. Egy deka fájást nem éreztem, csak ezeket az ütemes keményedéseket. Kaptam oxitocint, h ugyanmár érezzek valamit, hát így se éreztem semmit. 10 óra várakozás után vittek császárra. Ja az hozzá tartozik, hogy valószínűleg a magzatvít a reggeli vizeletemmel távozott, doki hiába repesztett, száraz voltam, mint a sivatag. Aztán ez is happy lett.


Most harmadik gyermekemet várom, majd meglátjuk szülésnél, hogy így vagy úgy lesz e happy. :D


Na csak azt akartam ezzel mondani, hogy ha ütemes lesz, és nem marad abba, akkor menjetek dokihoz. Mert előfordulhat, hogy ti is fájdalommentesen vajúdtok.

2015. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem éreztem még ilyet.
2015. febr. 20. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!