Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama, kinek mi a napi...

Kismama, kinek mi a napi etrendje?

Figyelt kérdés

Szerintem vmit rosszul csinalok,mert rettentöen lelassult az anyagcserem es nagyon megugrottak a kilok...

pedig mar bevetettem szinte mindent,tegnapi menü

ehgyomorra egy pohar multivitamin,egy fel kifli vajjal,paradicsommal,1 pohar tej

delelott egy kis repa,es 2 gerezd alma,2 kk szilvalekvar

ebed

husleves: repa,karalabe,zeller,husi

zöldsalata,paradicsom,light salataöntet

3 gerezd gouda sajt baconbe tekerve,es 2 szelet baconbe tekert sparga-az egesz megsütve

uzsi:egy pohar meggybefött tejszinnel-ennek lett hatasa es el tudtam menni wcre,de nem vittem tulzasba :-(

vacsora:1 pohar tej,es egy kis diakcsemege.azt olvastam,h a magvak es a mazsola is segit,de semmi



2015. febr. 20. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én értem, hogy székrekedésed van, de ha cukrot eszel cukorral akkor nyilván el fogsz hízni.

egyébként a folyadék a bűnös, megiszol napi 2-3liter vizet?

terhes vagy? mert akkor a tejjel is óvatosan, ihatsz, de ne napi 1 literrel :)

nem, a mazsola meg a magvak nem segítenek. az olajos magok azok, pl. a dió. de tényleg az a legegyszerűbb ha laevolac szirupot kúraszerűen szedsz, 5-7 napig minden reggel 10ml-t éhgyomorra megiszol

2015. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Multivitamin ital, salátaöntet, gouda, bacon, meggybefőtt, tejszín...hát, ezek mind segítenek a súlygyarapodásban. Vagy zsír vagy cukor van bennük, vagy mindkettő.
2015. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem szoktam ilyeneket enni,de ezeket olvastam segitsegkent ,de ezek se segitettek,ha lenne rendesen szeklet sztem nem lenne gond a hizassal,de azt nem irtatok,ti mit esztek?
2015. febr. 20. 12:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Paramétereket írnál esetleg? Hány hetes vagy, centi/kiló, mennyit híztál? Lehet, hogy csak te érzed relatív soknak, de az alkatodhoz képest nem sok, mert mondjuk nagyon alacsony súllyal kezdted a terhességet.

Én egyáltalán nem figyeltem az étkezésemre, nagyon kívánós vagyok az elejétől, és nem fogom vissza magam. Mégsem lineárisan nőtt a súlyom a terhesség alatt. Az első trimeszterben 4 kiló, a másodikban 10 kiló, a harmadikban csak 1 kiló.

Nem tudok magyarázatot adni, hogy a második trimeszterben miért híztam szinte hetente 1 kilót és a többiben miért nem. De mivel 180 centi vagyok, és nagyon vékony voltam előtte, nem is látszik, csak pocakom van.

Mikor ráállok a mérlegre, persze rosszul leszek :-), de ha a tükörbe nézek elégedett vagyok, és mások is folyton azt kérdezgetik, hogy "Egy kilót sem híztam?".

Jövő hétre várom a babát.

2015. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

171cm,63kgval kezdtem,most 69,5 vagyok,25 hetes.

6,5 kg,ami vmelyik kalkulator szerint atlag,vmelyik szerint picit sok,de 1 kilo mult pentek ota jött fel,kb masfel hete lassult le az anyagcserem,csak bogyozok,kb 3-4 db naponta,es kb azt is mire megszülöm..kb 6.probalkozasra jön ki,pedig ingerem lenne

2015. febr. 20. 13:47
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor meg ne izgulj! A terhesség alatt a székrekedés teljesen normális. A legtöbbeknek a világon semmi sem segít. A szülés után majd helyreállnak a dolgok.

A kilók miatt pedig akkor aggódj, ha a védőnő vagy az orvos kezd aggódni.

A netes kalkulátorok pedig nem megbízhatóak, csak iránymutatóak.

2015. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ha nagyon bizonytalan vagy a szénhidrátot számold, az a hizás fő alapja sajnos. Amit felsoroltál tele van sajna szénhidráttal. Én a terhességi cukorbetegségem miatt figyelek erre nagyon és 3 kg-t hiztam eddig az egész terhességem alatt, most vagyok már 28+2-ben.

Magok közül pedig csak a mandulát javaslom, a többi egy kalóriabomba. De persze azt is mértékkel.

Nekem tejet és tejterméket csak délelöttre és délutánra jvasoltak, ugyan igy a gyümölccsel is.

2015. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én 11 hetes vagyok, de még mindig nagyon meg kell erőltetnem magam,hogy enni bírjak. Este pláne. Az előző terhességemnél úgy csináltam,hogy nagyon odafigyeltem,hogy heti 1-szer ettem tésztát, kenyeret, csoki,chips,cola havi 1-szer. 5 kilót híztam a babám 3800 g-al született a kórházból -8 kilóval jöttem ki. sajnos ha az ember nem figyel gyorsan felszaladnak a kilók és aztán nehéz leadni.

A székrekedésre nekem a citromos víz jött be illetve a paradicsomlé.

2015. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a kerdesre viszont meg senki nem valaszolt :-(
2015. febr. 22. 16:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Az etrendedben nem latok semmi teljes orlesu termeket vagy rozsos dolgot ill zabkasat muzlit.

ha maskent nem megy szedj korpatablettat jo sok vizzel naponta 2l

Tul keveset eszel gabonabol viszont sok a sajt bacon ami disznozsiros szalonna szep neve

2015. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!