Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vagyok,...

15 hetes kismama vagyok, éjszaka háton fekve keményedett a hasam. Éreztem hogy hol itt hol ott kicsit megfeszül és kidudorodik. Aggódjak?

Figyelt kérdés
A védőnő megijesztett hogy ez baj és nem jó, eddig nem éreztem még, csak most éjszaka, akkor is csak hason fekve. Szedjek több magnéziumot?
2015. febr. 18. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most akkor hason vagy háton?

Ha keményedsz, fordulj a bal oldaladra.

Magnéziumot szedhetsz nyugodtan, nem tudod túladagolni, ne félj. (Illetve igen, de annyit úgysem szedsz be.)

Ha kidudorodik, az a baba lesz, először rám is a frászt hozta, mert reggel hanyatt fekve ébredtem és a köldökömmel egy magasságban volt egy pukli, holott a méhem teteje alaphelyzetben még félúton volt csak a méhem felé. De ő volt az.

Én nem aggódnék nagyon, de ha oldaltfekvés+magnézium hatására sem múlik a keményedés, akkor említsd meg a dokidnak.

2015. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha keményedik a hasad,akkor az egész kemény. Ha hol itt,hol ott volt dudor, és kb.egy kis teniszlabda nagyságú, akkor az a kisbabád volt. 15 hetesen nekem is olyan volt, és csak hanyatt fekve. Aztán utána ott ahol a dudor volt, keletkeztek kis pukkanások, majd a dudor is egyre nagyobb lett, meg a pukkanások is egyre erősebbek. Úgyhogy ne aggódj, az a kis kicsikéd. Boldog babavárást!
2015. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi, háton feküdtem és a köldököm alatt éreztem mindig egy egy ponton, kicsit arrébb mozdulva a dudort főleg ha rátettem a kezem és ott tartottam.

De 15 hetesen nem pici még a baba hogy kinyomja így a hasam? Belülről csiklandozást meg pukkanást nem éreztem, csak hogy ott megfeszül ahol a dudor volt.

2015. febr. 18. 09:17
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Terhesseg alatt sem haton, sem hason nem lehet fekudni. Haton azert mert nyomhat a baba egy ideget, hason meg gyakorlatilag te nyomod agyon a gyereket. Jobb vagy baloldalon fekudj, altalaban a jobb oldalt szoktak tanacsolni, de nincs olyan ember aki zsibbadas es stb-k nelkul huzamosabb ideig kibirna. Olvas utanna ezeknek.


Attol meg, hogy kidudorodik a hasad, meg feszul olyankor 1-2 helyen ne izgulj, simogsd meg mert az a baba, csak uszkal es epp oda tamaszkodik. Ha az egesz hasad feszul akkor se panikolj, vegyel be magneziumot es fekudj le.


Nekem vannak napk amikor ugy felmaszik a hasamban, hogy ugy erzem helyet akar cserelni a tudommel, levegot sem nagyon kapok olyankor. Szoval nyugodj meg lesz ez meg cifrabb is!

33hkm

2015. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

15 hetesen is pici, de simán megcsinálja. :) Szóval nyugi!


Az utolsónak üzenem, hogy én úgy tudom, hogy a bal oldalt javasolják a jobb helyett: [link]


Sajnos 25 hetesen még mindig majdnem minden nap hanyatt ébredek... :/

2015. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Keményedsz?

Olyan kemény a hasad, mint egy medicin labda? Be tudod nyomni vagy teljesen kőkemény?

Inkább a méhed érezheted...

2015. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, elirtam. De amugy is, nincs olyan ember aki csak az egyik oldalan tudna fekudni. Fizikai keptelenseg.
2015. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Keményedsz?

Olyan kemény a hasad, mint egy medicin labda? Be tudod nyomni vagy teljesen kőkemény?

Inkább a méhed érezheted..."


Pont ez a kérdésem, hogy ez keményedés lehetett-e vagy a baba ahogy mozog azt érezhettem?

Nem az egész hasam keményedett, hanem egy-egy kis ponton,, kb pingponglabda, golflabda méretű területen kidudorodott, megfeszült pár másodpercre, majd rögtön elernyedt és mellette éreztem ugyanezt, mintha mozgott, végighullámzott volna a dudor egymás melletti pontokon. Sajnos máshogy nem tudom megfogalmazni:)


Utána reggel amikor felébredtem a köldököm alatt jobbra féloldalasan is látszott kis dudor, majd eltűnt pár perc múlva.


Valahol azt írják hogy keményedésnél az egész has keményedik, meg az sem egyértelmű, hogy ha nem keményedés volt kinyomhatja a 15 hetes baba így a hasat hogy érezhető legyen kívülről?

2015. febr. 18. 12:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Szedj magnéziumot!!!


Nekem 16 hetesen kezdődött. A dokim azt mondta, hogy ez kizárt dolog, hogy keményedés legyen, és ráfogta a gázokra, meg minden más hülyeségre.

Én hittem neki, és nem foglalkoztam a keményedésekkel.


24 hetesen megrepedt a magzatburok...

2015. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nem igazi keményedés volt, a baba simán ki tudja nyomni :)
2015. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!