Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mire figyeltek oda...

Kismamák! Mire figyeltek oda az első 12 hétben?

Figyelt kérdés

persze mindenki tudja, hogy nem szabad alkoholt inni, és dohányozni, de azért érdekelne ki hogy tartotta be!

Én nem dohányoztam soha, és inni se iszok, szóval vígan megleszek ezek nélkül :)

Viszont ezeket betartottátok?:

- nem szabad hajatfesteni ( hennás, ammónia mentes hajfestékkel se?)

- nem jó körmöt lakkozni ( erről tudtok vmit?)

- nem szabad vegyszerrel takarítani...



2015. febr. 23. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hajat sosem festettem, így ezt nem tudom.

Körmöt festettem akkor is, és a lakást is kitakarítottam ugyanúgy mint korábban.

2015. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként se festem a hajam, így pipa.

Körömlakkozni is csak szökőévente. Első 12 hétben nem is került sor rá, de nem tudatosan. 13 hetesen egy lagzira kikentem.

Vegyszer: miután a domestos és minden más erős vegyszer szagától is hánytam, így a párom csinált minden ilyen házimunkát, én csak azt, ami nem jár "büdössel" (mosás, mosogatás...).

2015. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

huu, hát ez megint attól függ, hogy első, vagy többedik gyerek.


az első gyerekkel:

- hajat festettem

- körmöt nagyon ritkán

- domestos-szal és ecettel takarítottam + antibakteriális kézmosó háziállatok miatt

- gyakori taarítás

- ülőmunka

- változatos, igényes táplálkozás

- semmi betegség

- max 5kg emelés boltból hazafelé

- sok sok séta

- max 1dl bor alkalmanként a vége felé


2. gyerek

- hajfestés, takarítás ugyan úgy

- antibakteriálisozás elhagyva

- 1. gyerek cipelése: 15kg+ és a csomagok

- állandó rohanás, félig elvégzett házimunkák, le fel ugrálás

- túl egy hányós hasmenésesen, egy 3 napos láz felnőtt változatán, influenzán (1. gyereket váltva)

- eszem, amit "találok", meg amit hagynak, meg amit gyorsan meg tudok főzni

- 1dl bor alkalmanként



ilyesmik a különbségek. Persze, vigyázok magamra, de képtelenség ugyan úgy, mint a legelsőnél.

2015. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy festek hajat és műkörmöshöz járok.

Sosem ittam és nem is dohányoztam.

A vegyszereket nagyjából próbálom kerülni.


Mindenre nem lehet és nem is kell! odafigyelni.

Van egy 3 éves fiam, azt sem tudom elkerülni, hogy néha ne kelljen cipelnem, pedig 14 kiló.

2015. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, én rendesen havonta festettem a hajam, ugyanúgy takarítottam Domestossal stb-vel, annyi, hogy kesztyűt használtam, előtte azzal nem foglalkoztam. Ha amúgy festeném a körmöm, biztos festettem volna most is, de nincs türelmem hozzá, úgyhogy egyébként se szoktam :) És a cicámat se pateroltam el itthonról, pedig kiderült, hogy nem volt még toxoplazmózisom (rejtély, ez hogy lehet, mindig is volt macskám, velem is aludt némelyik), csak gyakrabban mosok kezet, illetve amikor csak lehet, nem én almozok.

Amit betartottam, az a cigi és alkoholstop (nyilván), nyers hús és nyers tojás mellőzése, illetve nem emeltem nehezet, bár szerintem az 5 kilós korlátot átléptem, de csak annyit emeltem/cipeltem, amit még nem éreztem megerőltetőnek. Most is így csinálok mindent, a héten leszek 20 hetes.

2015. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát attól mert terhes lettem siman használtam szavót és domestost. Mondjuk a szavótól hányingerem lett de muszáj volt.

Körmöm nem szoktam festeni de még nem Hallottam, hogy nem lehetne.

Hasfestés.. Utánaolvastam, orvosok és fodraszok sem értenek egyet. Én még nem festettem de nem tudom tovább halogatni, szőke haj két centis sötétbarna lenovessel nagyon csúnya.

2015. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem emeltem nehezet már a terhesség elejétől kezdve, mert ismerem magam, tudok túlzásokba esni.. nem festettem a hajam, nem lakkoztam a körmöm. Nem ittam alkoholt ( nem dohányzok). A cicának az almát a párom intézte. Tömegközelekedésen ültem mindig, nehogy elessek egy nagyobb fékezésnél. az útviszonyok okzta rázkódás is kicsit jobb volt úgy. Kevesebbett lépcsőztem. Próbáltam nem megerőltetni magam.
2015. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!