Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-7 hetesen már lehet hogy...

6-7 hetesen már lehet hogy egy ici-picit látszik a poci? Persze ezt csak én látom, hogy nem olyan mint volt, külső szem nem észlelné. Lehet? Vagy csak a puffadás? Dehát nem igazán puffadok! Akkor mitől?

Figyelt kérdés
2008. aug. 23. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Már ennyi idősen és nagyobb valamivel a méh, mint előtte.Ezt hanyatt fekve a széremcsontod felett már láthatod.A progeszteron nevű hormon nem csak a terh. megmaradásában játszik szerepet.Ellazitja a kötőszövetet és ezért lehet kiszúrni már az elején,ha valaki terhes:eltűnik a dereka,kiszélesedi az oldala.Már nőhet egy kicsit a mell is.Ha nincs felesleg a hasadon,vékony vagy a hasad már az elején olyan lehet,mint egy jóllakott ovisnak:)
2008. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán van felesleg a hasamon, 52-53 kiló vagyok és 165 cm magas. Csak észrevettem a tükörben hogy alul egy picit nagyobb a hasam mint szokott és be sem tudom húzni :)
2008. aug. 23. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Bizony látszik,főleg neked ,hisz te látod leghamarabb,ha változik a tested.Én is láttam már nagyon hamar.12hetesen már mindenki azt hitte,hogy legalább 5 hós vagyok.Most a 26 hetet kezdtük és rég látott ismerősök már azt kérdezgetik,hogy melyik héten szülök.Pedig Nekünk a mikulás hozza.Hallottam én is ,hogy az elején a puffadásra fogják,de nem szebb azt hinni,hogy a Picúrka.

Boldog Babavárást

2008. aug. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem lehet a méh növekedése. Az előttem szólónak annyiban igaza van, hogy a hormonok hatására már elkezdhet nőni, duzzadni a mell és a csípő, derék kicsit átalakulni, de ha nagyobb a pocakod, az nem lehet a méh és a baba "nagysága" miatt. (Ilyenkor igazán nagy növekedés még nincs is. Ha jobban belegondolok, nekem 14 hetesen volt csecsemőfőnyi a méhem, ami még szintén elég kicsiket és akkor is alig-alig látszott.)

De azt, hogy 6-7 hetes poci nem babapocak, azt nem a saját gyakorlati példámból kiindulva mondom neked, hanem orvosi tény. Kb 12 hetes korig a méh még a szeméremcsont mögött van. Ezután ér el egy olyan méretet, hogy már feljebb ér, mint a szeméremcsont és csak ekkor kezdhet el látszódni. Amíg a szeméremcsont mögött van, addig kifelé ugye nem dudorodhat, hiszen a csont megakadályozza és nem is akkora még, hogy már dudorodjon. Amit te látsz az csak a puffadás lehet (még akkor is, ha enyhe), illetve az, hogy a méhed már elkezdett terjeszkedni és egyéb dolgokat (például most a beleket) kis mértékben átrendezett és azok tolódtak feljebb.

De ne aggódj, ez teljesen normális, egy kis türelemre még szükség van, de egyszer majd csak azt veszed észre, hogy néhány nap alatt is szemmel láthatóan nő a pocakod. Nekem a látványosabb növekedés 17-18. héten indult be, de ez változó, van akinek sokkal korábban látszik, különösen többedik terhességnél.

2008. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor biztos a belek, de nem baj, majd úgyis lesz pocakok idővel! De már nagyon várom! :D

Nagyon boldog Babavárást!

2008. aug. 24. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!