Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kakukkfű tea ártalmas a...

A kakukkfű tea ártalmas a magzat számára?

Figyelt kérdés
25 hetes kismama vagyok, be van gyulladva a torkom ès a háziorvosom a kakukkfű teát ajánlotta, de azt olvastam, hogy vetèlèst okozhat. Ti mit tudtok erről?

2015. febr. 24. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont az elmúlt 4 napban küzdöttem az influenzával és ugyan nem ittam meg, mert nem kívántam, de azzal gőzöltem/inhaláltam. Egy nagy fazékba főztem 2-3 ek kakukkfüvet és amikro már nagyon kapart a tüdőm, orrom, fölé hajoltam és letakartam magamat meg a fazekat egy törölközővel. 12 hetes vagyok most, de az első gyerekünkkkel pl. nagyon gyakran ettem kakukkfüves bolognait, vagy kakukkfüves sajttal töltött csirkemellet és nem tapasztaltam problémát.

Ha tartasz a teázástól, akkor ajánlom ezt a gőzölést.

2015. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nagyon nem ajánlják. A legtöbb gyógynövény ellenjavallt terhesség alatt. Szerintem más, ha egy csipettel teszel belőle az ételbe, meg ha egy liter teát iszol belőle.

2015. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen èn is olvastam azt az oldalt, èpp emiatt kèrdezem. Hát inkább csak gargalizálok vele ès nem iszom meg. Köszönöm a válaszaitokat! :)
2015. febr. 24. 21:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hársfateát, hagymateát lehet inni, ezek jók a megfázásra. Mézzel, citrommal még hatásosabb.
2015. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!