Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti szedtek pluszban...

Kismamák, ti szedtek pluszban kalciumot a terhesvitamin mellé? Ha igen, mennyit? Mikor kezdtétek el?

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
nem szedtem.
2015. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy kalcium sandoz pezsgőtabletta. Szerintem az utolsó trimeszterben napi kettő lesz belőle. Azt hiszem 500 mg-os.
2015. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Igen, nekem a napi "adagom" az így nézett ki kb. 3 héttel ezelőtt: Reggel 1 magnézium-citrit, délelőtt egy magnézium pezsgőtabletta+egy kalcium pezsgőtabletta délben citrit, délután magnézium pezsgőtabletta, este citrit+gravida+kalcium pezsgőtabletta. Annyi a lényeg,hogy a magnézium gátolja a kalcium felszívódását,ezért 2 órának el kell telnie a kettő közt. Legalábbis a citritről ezt írták. Mostanra már szerencsére nem kell ennyi citrit,így csak 1-et max 2-őt veszek be egy nap.
2015. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó harmadban szedtem napi 1000mg-ot. Csak ettől múlt el a lábzsibbadásom.
2015. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

óvatosnak kell vele lenni,mert a koponya túl hamar törénő csontosodását okozhatja


csak orvosi javallatra szedhető

2015. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
néha. szerencsémre szeretem a tejtermékeket és a terhesvitamin mellé elég. főleg a kemény sajtokban rengeteg van. de némelyik zöldség és olajos magvak is nagy mennyiségű kálciumot tartalmaznak. nem szabad túl sokat belőle, terhesség esetén 1200 mg-ot szoktak ajánlani és max 1500 mg-ot de például félkemény vagy kemény sajtokban 100 g-ban 500-800 mg (!!) kálcium található. egy pohár tej 300 mg. közülünk sokan esznek joghurtot vagy kefírt is. összejön az úgy, hogy néha észre sem vesszük úgy is, ha nem élünk hiper egészséges életet, úgy értem azt esszük amit kedvünk tart de a tejterméket fogyasztjuk rendszeresen.
2015. febr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szedtem. Csak a vege fele. En ugy tudom h nem csak a baba koponyajat csontositja hanem a lepenyt is meszesiti. Vagyis hamarabb erik el. Ezert nem ajanlatos nagyon kalciumozni kulon terhesseg alatt folyamatosan.
2015. márc. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom,hogy calciumot nem lehet csak úgy szedni,mert több kárt okozhat mint hasznot. en 11hetes vagyok megkerdeztem a dokim es o meg nem javasolta azt mondta ezzel meg nagyon raerek
2015. márc. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!