Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin 13. héttől....

Terhesvitamin 13. héttől. Melyiket ajánljátok? Összetétel (melyikben van a legtöbb vitamin), ár/érték arány illetve tapasztalatok érdekelnének (híztatok-e tőle stb. )!?

Figyelt kérdés
Viszonylag kevés zöldséget/gyümölcsöt eszem sajnos, egyszerűen nem bírom letuszkolni. Napi max. 2 körte/alma stb.
2014. dec. 25. 08:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
1%
én semmilyet se szedtem be, ki tudja mit tesznek bele. akik szedték, azoknak olyan nagy fejű gyerekük született, mint a tojáshordó macskának> néha néha ittam egy pezsgőtabletta multivitamint és kész.
2014. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De gondolom te változatosan étkeztél és sok zöldséget/gyümölcsöt ettél, nem?
2014. dec. 25. 09:05
 3/25 anonim ***** válasza:
Én sem szedtem semmilyen mesterséges vitamint. Változatosan étkeztem, mint a terhességem előtt. Vitamin van a tejben, a tojásban is, nem csak a zöldségekben, gyümölcsökben.
2014. dec. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
12%
Ha terhesvitamin, akkor annak pont, hogy az első 10 hétben lett volna értelme. Ha mindenképp szedni szeretnél, akkor a Gravidát tudom ajánlani, de nem kell túlzásba esni vele, eddig is születtek egészséges babák vitaminok nélkül, ezután is fognak születni. Napi 2 körte pedig teljesen jó, az átlag ember ennél többet amúgy sem eszik.
2014. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10%

Én sem szedtem. Ma nagyon divatos, sok orvos nyomja is, hogy szedjük, mert ilyen-olyan jó, általában azt ajánlják, amelyik gyártóval jóban vannak. Czeizel Endre egyébként a nagy propagálója, annak ellenére, hogy komoly szakember, nem hiszem, hogy megfelelő étkezés mellett szükséges külön terhesvitamin. Az én dokim egyiket sem ajánlotta, szerinte túl nagyméretű babák születnek miatta, és bizony sok esetben ezért lesz császár, mert egy akkora gyereket nem tud az anyuka kinyomni. Barátnőmet kimondottan megkérte az orvosa, hogy hagyja abba a szedését, mert nagyon nagy baba lesz, és az sem jó.

Mondjuk nálad a napi 1-2 körte/alma semmi, neked indokolt lehet a szedése.

2014. dec. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Eddig is szedtem (Femibiont, csak gondolkodom a váltáson).

Köszi az eddigi válaszokat :)

2014. dec. 25. 09:27
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

az én anyukám nem szedett semmilyen vitamint. azt nem tudom, hogy táplálkozott, de gondolom normálisan az igényének megfelelően. én és a testvérem is 3,2-3,5 kiló körül voltunk. keresztanyám mikor az unokatestvéremmel volt terhes szedett terhesvitamint. ő azt hiszem több mint 4 kilóval született.

ha normálisan bírsz enni, akkor nem kell szedni pluszba vitamint. terhesség alatt egyedül a vas-folsav kombót kell nyomatni.

2014. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

41. hétre szültem a lányom 3000 grammal és mai napig (2 éves) kimondottan kisfejű :))

Szóval ez nem feltétlen igaz,h. nagy baba születik a vitamintól.

Amúgy én alapból szedek multivitamint, nem csak a terhesség és szoptatás miatt, a mai gyümölcsökben/zöldségekben sajnos rég nincs annyi vitamin, mint régebben.

Semmit nem híztam terhesség alatt, 8 kiló jött fel rám, ez nem zsír volt csak a baba+járulékos dolgok.

2014. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nálunk amúgy is esélyes a nagy súly, a férjem 4900 grammal született, anyósom nem szedett semmit.


Utolsó, te milyen vitamint szedtél?


Amúgy nálam teljesen változó az étkezés, vmikor pl. reggelire napokig a sajtos rudat kívánom tejjel, tízóraira vmi gyümölcs (alapjáraton az a bajom amúgy a gyümölcsökkel, h nagyon megéhezem utána tőlük), ebédre vmi főtt kaja, uzsonnára krémtúró, vacsorára vagy megint főtt kaja vagy virsli, felvágott, ilyesmi.

De csak azt tudom megenni, amit kívánok is.


Volt, h megnéztem egy kismama étrendet és csupa olyan kaját kívántam, amik ott fel voltak sorolva, de vannak olyan napok is, h borzasztó egyhangúan kajálok.

2014. dec. 25. 09:46
 10/25 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, én Pregnacare-t szedtem, ezt Angliában lehet kapni, nem tudom, itthon melyik a jó.
2014. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!