Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hálapénzzel szüljek? Mit...

Hálapénzzel szüljek? Mit jelent a fogadott orvos. Mit jelent, ha valaki csak Sztk-ba jár de a szülésért pénzt kér az orvos?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, hogy mi a különbség, illetve mikor melyiket alkalmazzuk. Idén szülök, de tanácstalan vagyok.

Mit kapok a hálapénzért cserébe? És mi van, ha kifizettem egy csomó pénzt, de a dokim nem jelenik meg a szüléskor?


2015. márc. 4. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Előre nem fizetünk, azért hálapénz, hogy ha hálás vagy, akkor pénzt adsz. Előre nem hálálkodunk. Ha nem jelenik meg, akkor nem kap pénzt, mert nem tett érte semmit.


2. Ha nincs fogadott orvos, akkor a kórházban az ügyeletes orvos vezeti le a szülést, ingyen.

2015. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

ha fogadott orvosod van akkor evvel kvázi lestoppolod a szülés idejére, hogy ha itt az idő ő menjen be a kórházba (ha éppen nem dolgozna) és ő segítse világra a babád. Persze ezer olyan story van hogy fogadott orvos, vizsgálatokért egy 10es minden alkalommal és a végén a doki épp akkor ment el nyaralni..

Sztkba jársz terhesgondozásra és fizetsz a dokinak, nah az a legpofátlanabb dolog az orvos részéről.. de hány ilyen van..


Én sztk-ba járok, nincs orvosom, járok ahhoz aki megállapította a terhességet és ennyi. Kapom a beutalókat a laborba és ultrahangra, mindig megnézi a méhszáj állapotát, msot már magzati szívhangot is néz. ennél többet nem hiszem hogy a fogadott csinálna..


inkább költsd azt a rengeteg pénzt baba bútorra, de komolyan!

2015. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a fogadott orvos az az,mikor megkéred az orvost,hogy szülhess nála. ez azt jelenti,hogy ő folyamatos készültségben van,ha te éjjel 1kor szülsz,ő ott lesz éjjel 1kor is. ilyenkor vagy mondd egy árat,vagy rád bízza. ha nem fogadsz fel,az éppen ügyeletesnél fogsz szülni,nem kell érte pénzt adnod,azonban ha jó volt a szülésed te gondolhatod úgy,hogy utólag adsz neki pénzt ez a hálapénz,hogy te hálás vagy a munkájáért. előre ne fizess senkinek,te se előre kapod a fizetésed.
2015. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott orvosom volt/van. Az előző babámnál ez úgy nézett ki,hogy havi 1-szer magánrendelésre jártam (15 ezer/vizsgálat) ahol megvizsgált, rákszűrés az elején, emlő vizsgálat, ultrahang (erről dvd). A down kór szűrés 30 ezer (2 vérvétel+uh) azt a magánklinikán csinálta. Havi vérvétel+cukor a kórházban ahol dolgozik. A szülés időpontját megbeszéltük az utolsó uh-n akkorra időzítette mikor ügyeletes volt. Reggel 8-kor bejött hozzám és megindította,bejött,vizsgált,tartotta bennem a lelket 100%-ig meg voltam elégedve. Külön szobában szültem míg barátnőm akinek nem volt fogadottja ő 3 nő mellett és egy függönnyel kerítették el. És a dokim nem kért semmit a végén azt mondta eleget kér havonta. Bármi bajom volt (és én elég problémás vagyok) hívtam és ő rögtön ugrott.

A mostani terhességemnél is ugyanez van igaz még csak 12 hetes vagyok. Nekünk megérte mivel kiváló ellátást kapunk a pénzünkért. Az orvos lelkiismeretes és nagyon nagyon jó szakember. 100%-ig megbízom benne.

2015. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Olyan nincs hogy SZTK - ba jársz és pénzt kér az orvos. KIZÁRÓLAG abban az esetben kérhet, ha felkéred a szülésre. Egyébként nem. Ügyeletesnél szülni ingyenes.


2. Hogy mit kapsz a hálapénzrt cserébe, az nagyon változó. Vannak orvosok akik le sem tojják a kismamát, de van aki végig mellette van. Ez zsákbamacska.


Én mondjuk nem SZTK - ba, hanem magánrendelőbe jártam mindkét gyerekemnél, de a szülésre nem kértem fel a dokit. Én úgy gondolom hogy azt a pénzt másra is el tudom költeni és szülésnél tök mindegy hogy ki van ott, köteles ellátni. Én ezért nem fizetek. Fizetem a TB - t. Az meg nem érdekel hogy vigyorog - e rám eleget, mert őszintén szólva szülés közben az sem érdekelt volna ha valaki a fejemhez áll és hangosan üvöltve átkoz. Szülésznőt fogadtam. :) Ő segített mindig mindenben.

2015. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én SZTK-ba járok rendelésre, mindig ugyanahhoz az orvoshoz. Úgy tervezem, hogy nála lenne jó szülni, mert nagyon meg vagyok vele elégedve. Ilyenkor szerintem természetes, hogy fizetek neki, hiszen ha csak ezért kell vasárnap reggel 5-re bejönnie miattam, és ott lennie velem ahelyett, hogy otthon pihenne, megérdemli. Ez nem lefizetés, csak kifizetem azt az órabért, amiért megdolgozik a munkaidején túl.


Nekem ez jobb megoldásnak tűnik, mint a 3-4 hetente 10 ezer forint, aztán ki tudja, ráér-e a szülés idején. :)

2015. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fogadott orvos azt jelenti hogy bent lesz a szüléseden, szóval ha pl ünnepnap elfolyik a magzatvíz akkor nem az érdekli hogy most ő éppen valahol van hanem siet be hozzád szülni akár hajnalban is. Meg megadja a számát, így tudsz tőle kérdezni a terhesség alatt is olyan kérdéseket amiért fölösleges bemenni a nőgyógyászatra órákig várni.

Ha nem fogadsz orvost, akkor is járhatsz ugyanahoz terhes gondozásra, mert az ő rendelési idejébe mész, de nem biztos hogy ő lesz éppen akkor ügyeletben mikor szülsz, ha felfogadod akkor bemegy mert telefonálnak neki. Ezért szoktak hálapénzt adni.

Ha neked úgy jó hogy más dokinál szülsz aki éppen ügyeletben van akkor nem is kell fizetned hiszen ez a dolga.

Ha nem jelenik meg a dokid akit felfogadtál akkor nyilván ne fizess....

2015. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!