Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ket kerdesem lenne: baba...

Ket kerdesem lenne: baba sulya es hogy ilyenkor is befordulhat-e?

Figyelt kérdés

27+4 naposan a babam becsult sulya 1170 g. Ket het alatt 300 g-ot hizott. Ez sok ennyi idosen vagy normalis? Doki szerint szep sulyban van. Lehet korai ilyet kerdezni, hisz becsult suly csak, de mekkora sullyal szulethet ha kihuzzuk a 40. hetig?


Fekvesre vagyok itelve es a babam farfekveses/medencevegu. Vegig ebben a pozban volt, minden uh-on. Nem is fordult maskeppen sem, mert mindig lent erzem a rugasat. Mivel egesz nap fekudnom kell, ezert ha akarna a babam, be tudna fordulni? Mivel nem huzza lefelele a gravitacio (most lehet hulyeseget irtam).


Nalatok hogy voltak ezek a dolgok? Mekkora sulyu volt a babatok ezen a heten es mekkoraval szuletett? Be tudott fordulni?


2015. márc. 9. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még befordulhat, még bőven van helye. A súlyról nekem a fiamnál 30 hetes eredményem van, akkor volt 2000 g, a lányom 32 hetesen 1850 g. A fiam 3300 g-al 38 hétre, a lányom 3600 g-al 40. hétre született.
2015. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy a kicsinél nekem is feküdnöm kellett, de a 20. héttől fejjel lefelé volt.
2015. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem még van ideje befordulni. Az is lehet, hogy már párszor átfordult, csak még van helye vándorolni, aztán egyszercsak majd úgy marad, ahogy kell.


Nekem a 28. héten nézték, akkor 1240g volt, 3800g-ra tippelték akkor, de kicsit jobban belehúzott. 5kg felett született és 62cm-rel.


Megnéztem a grafikont, amit nekem adtak anno, az szerint az 1100g kb az átlag, teljesen normális súlyban vagytok, de tényleg bármekkorát nőhet még.

2015. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*1000-1100g között van kb. az átlag
2015. márc. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én babám a 38. hét körül fordult be. 41-en szültem.
2015. márc. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszonom h irtatok! :)

Akkor valoban jo "tartomanyban" van a pici sulya. :)


Az nem semmi, 5kg feletti baba.. :O Szeep! :) Ebbol is latszik h sulybecsles, es csak "tippelnek". Kivancsi leszek h mekkora lesz ket het mulva, mert akkor megint mennem kell majd ellenorzesre. Gondolom most tobbet hiznak mar.

2015. márc. 10. 07:36
 7/13 A kérdező kommentje:
Es utolso, Neked is fekudnod kellett es ugy fordult be?
2015. márc. 10. 07:37
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én babámat a 25. héten becsülték 1070 g-ra. Akkor azt mondta a doki, hogy ha ilyen ütemben hízik tovább akkor borítékolható, hogy 4 kg felett lesz a születési súlya. (Meg is ijedtem, rögtön abbahagytam a terhességi vitamint.)

Végül a 39. héten született 3490 g-mal. Nekem a 20. héttől keresztben feküdt, és nem is tudott befordulni már mert olyan szorosan a nyakára tekerte a köldökzsinórt, hogy nem tudott mozdulni már egy centit sem lefelé, de a barátnőmnek pl. a 35. héten fordult be a babája fejvégűnek.

2015. márc. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

Érdekességképpen itt meg tudod nézni a mért adadok alapján a babád súlyát - ha nem is töltöd ki mindet. Angol, de attól ki lehet találni, melyik az AC, HC vagy a BPD érték.

Ha kitöltötted, akkor calculate all és az első érték a babád súlya lesz a legvalószínűbb számításban, a többi pedig a határok, egyéb statisztikai adatok, illetve több féle számításon alapuló súlykalkulációk is vannak lentebb, kb. 8 féle is az adott korra.

Grafikont nem találtam, de ez még jobb, mint az én pici grafikonom.

2015. márc. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*"calculate all estimated fetal weights" a súlykalkuláció
2015. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!