Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes vagyok, ma legnagyobb...

38 hetes vagyok, ma legnagyobb megdöbbenésemre azt mondta az orvos, hogy még nincs befordulva a baba. Az utolsó 2 hétbe is befordulhat? Nem kellene, már rég befordulva lennie, ahhoz, hogy ne császárral szülessen?

Figyelt kérdés
2008. nov. 17. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálam is ez a helyzet, bár én még csak 35 hetes vagyok. Nekem azt mondta a doki, hogy még megfordulhat, akár az utolsó héten is. Ha nem, akkor a betöltött 39. héten megcsászároz.
2008. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első babám nem fordult meg, de ennek ellenére nem császároztak, hanem farfekvéssel szültem. Nem minden kórházban császároznak alapból, ha farfekvéses.

Egyébként befordulhat még az utolsó két hétben is, de nem sok esély van rá.

2008. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok és nekem sincs befordulva a babám. A dokim szerint, ha nem fordul meg akkor mindenképp császár lesz, mert túl rizikós lenne így megszületnie. Állítólag nem sok esély van rá, hogy még megforduljon, de én azért reménykedem, és neked is drukkolok.
2008. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát már be kellett volna fordulnia. Még az utolsó pillanatban is megfordulhat, de ritka az ilyen, kevés rá az esély. A császártól ne félj, túl lehet élni, ennek is vannak előnyei. Pl. nem vágnak szét ott lent, nem lesz gond az izmok visszaállásával stb. Próbáld így felfogni, ha oda kerül a sor.

Ha császároznak azért szerintem mindenképp várjátok ki a 40. hetet, azért hagy legyen bent a baba amíg lehet. Persze ezt az orvos dönti el. De ha olyan el tudod neki mondani a "kívánságodat", ha az eredmények alapján nem kockázatos megvárni az utolsó pillanatot.

Igaz jobb lenne vhol hogyha adnának esélyt a rendes szülésre, de valahol azért jobb hogy ilyen esetben császároznak, mert ha rá van tekeredve a köldökzsinór a nyakára vagy van vmi akkor nagyon veszélyes dolgok lehetnek a picivel rendes szülés esetén. Így meg sokkal kisebb a kockázat a babának. A baba egészsége pedig a legfontosabb. Akkor inkább engem vágjanak fel, mint hogy neki vmi baja legyen. Én így gondolom, és én ilyen módon szültem, tehát tapasztalatból beszélek, és így utólag is így gondolom. Persze néha eszembe jut, hogy milyen lehet amúgy, de jobb így. Az egészség, az élet mindenekelőtt.

Meg lehet hogy műtét után szenvedtem, de a természetes szülés sem könnyebb szerintem.

Úgyhogy ne félj!

Drukkolok azért neked, hátha te vagy az ezerből az egy akinek utolsó pillanatban megfordul, de ha nem akkor se aggódj. Az ő egészségét tartsd legeslegfontosabbnak és ez téged is boldoggá fog tenni!

Kívánok komplikációmentes szülést vagy így vagy úgy! És sok sok boldogságot!

2008. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is farfekvéses voltam, anyukám megpróbált úgy megszülni, nem jöttem ki, kiment a doki szólni apunak hogy meg kell császározni, erre mire visszajött, megfordultam, s ki is csúsztam!

Reméljük befordul még a babád, de ha mégsem, annak oka van, a császártól pedig ne félj, nem fog fájni :)

Könnyű szülést!!!!

2008. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!