Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van már két lányom. Összejött...

Van már két lányom. Összejött a 3. gyerek. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Igazából elvetetni már nem lehet, fel sem merült amúgy.Csak tudni akarom mire számítsak. Jelenleg tudunk bőven félretenni, mert dolgozom rendes fizetésért, de nem vagyok teljesre belejentve. Ahogy számoltam kb a tgyás ideje alatt olyan nettó 360 ezer Ft körül lesz a havi bevételünk, Utána 300 ezer körül. Nagyon kevés ez 5 főre? a gyerekre? Nincs nagy igényünk, nem gond ha nem tudunk nyaralni, mert van nyaraló Balatonon. Ott elvagyunk, amíg kicsik, utána ha dolgozom akkor nem lesz gond. Csak még nem éltünk ennyire kevés pénzből, azért félrek kicsit, mindig tudtam félretenni keveset. Most gondolom semmit nem tudok majd. Családi adókedvezményt is számoltam a 3 gyerek utána úgy marad ennyi pénz egy hónapban.
2015. márc. 10. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem kevés, mi sokkal kevesebből voltunk. A 3. gyerekkel az igazi felhőtlen vidámság érkezett a családba. Már a nagyok is nevelik, gyorsan fejlődik. Mondják és van benne valami - a 3. már magát tisztába teszi:D Aranykor volt, amikor kicsik voltak! És most is nagyon szép...
2015. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is nyáron érkezik a harmadik gyerkőc,tervbe volt :)

Kisfiúnk lesz a két csajszi után :)

Mennyi idősek a lányok?Szerintem nem kevés ez a bevétel,főleg ha nincs hitel.


Boldog babavárást :)


Liza

2015. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
szerintem elleszrek,főleg ha most tudtok félre tenni. ruhák,babaholmik megmaradtak még?
2015. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Gratulálok 2 nagy gyerek miatt,és a 3. pici miatt is.


Nem kevés amugy,mert 3 gyerek után járnak már támogatások,több mint 2 gyerek után.

2015. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó nem mond hülyeséget, könyvelő nagymamám állandóan azt mondogatja három gyerek a leggazdaságosabb. :-)))) Mi mindig csak mosolygunk rajta. De tényleg van benne valami, nem kell annyi adót fizetni meg a családi pótlék, szerintem annyival nem feltétlen kell több három gyerek után mint kettő után, persze kivéve a sulikezdés hónapját, karácsonyt meg ilyeneket. Azért szerintem az a pénz elég kell hogy legyen három gyerkőccel is. :-)
2015. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, babaholmi meg minden megvan. Esetleg annyi, hogy fiú és el kell cserélni a lányos dolgokat, de van bőven cserealap:) Csak hát azt sem értem, hogy most van 200 bruttó bérem és régen megkaptam a tgyás alatt a teljes fizumat most meg számolom, és nem annyira jön ki mint régen. Kevesebb lett az ellátás összege? Régen 250 bruttóra kijött nekem nettó 163 ezer a tgyásra most kijön 200 bruttóra a családi adókedvezménnyel 140 ezer ez elég fura. Hogy kell számolni?
2015. márc. 10. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Az adókedvezmény 3 gyereknél 99 ezer ft.Megosztva is lehet kérni a férjeddel.
2015. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megosztva sem tudjuk érvényesíteni teljesen, de mindegy. A férjem jelenleg most rosszul keres. Én meg nem voltak teljes bérre bejelentve. De van más jövedelem majd még abból próbáljuk most megoldani, mert nem akarjuk veszi hagyni,ami végre egyszer az államtól jár. Köszönöm a segítséget:)
2015. márc. 11. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!