Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, ti nem féltek a...

Kismamik, ti nem féltek a lehetséges orrnyálkahártya károsodástól amikor a terhesség alatt orrsprayt használtok?

Figyelt kérdés
Aki így csinálta végig a terhességét nem lett baja az orrának?

2015. márc. 12. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg nem szabad egyáltalán használni orrsprayt a terhesség alatt, főleg nem végig! Mikor beteg voltam, az orvosom akkor is csak a sósvízes orrsprayt engedte, bár mikor már napok óta nem tudtam aludni, 1-1 fújást megengedtem magamnak a simából is, de többet nem.
2015. márc. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te orrodnak árt, hanem a babának mert erős érösszehúzó hatású.
2015. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jubilee ***** válasza:
100%
18 hetes terhes vagyok, a nőgyógyászom mondta, h nyugodtan használjak Nasivint. Amúgy az 1-6 éveseknek valót használom néha.
2015. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Én szinte végig használtam, elalvás előtt 1 fújást. Semmi baj nem lett belőle. Muszáj volt, egyszerűen nem kaptam sehogysem levegőt. :S
2015. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem orrsövényferdulésem van és már megszoktam hogy alig kapok az orromon levegőt. Nem használok semmit. Néha vérzik az orrom és nem merem.
2015. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lienci ***** válasza:
100%
Vegig hasznaltam, semmi baj nem lett, sem az orromnak, sem a gyereknek. Azert nem ajanljak, mert a babara nezve gyorsithatja a szivvereset. De ugye azt meg mindig meghallgatjak.
2015. márc. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan is van, aki végigissza és drogozza a terhességét mégis egészséges a baba...Én nem merném használni, maximum egyszer-egyszer ha már nagyon nem kapnék levegőt éjszaka, mert azt én sem bírom, de a folyamatosan használat amúgy is nagyon káros felnőttre is, a babámat nem tenném ki ennek. Ez nem olyan mint a lázcsillapító, ki lehet bírni nélküle is ha muszáj, van szánk is levegőt venni.
2015. márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es válaszoló: próbáltál már úgy aludni, hogy a szádon veszed a levegőt? biztosan ismered azt a "remek" érzést mikor arra ébredsz h az egész szád, nyelved, torkod olyan mint a sivatag és majd megfulladsz úgy ki van száradva. na ezt nem kívánom senkinek, magamnak sem, éppen ezért használok szükség szerint orrsprayt (18 hetes terhes vagyok). egyáltalán nem félek hogy bármi baja lesz tőle a babámnak ha esténként 1-1 fújást engedek az orromba:) a dokim sem tiltja, bár először a tengervizest ajánlotta, de az nem segített semmit.
2015. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy kelek fel minden reggel! De nekem nincs választásom, majd szülés után műtét. (orrsövényferdulés és valószínűleg orrpolip is.) tényleg szar tud lenni. De van amelyik orrspayt nem lehet hosszú távon használni szóval nem árt orvossal megbeszélni előtte.
2015. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Igen, képzeld el van fogalmam, volt egy idő amikor szinte orrspray függő voltam, pánikrohamot kaptam ha éjszaka arra ébredtem hogy nem kapok levegőt és elfogyott az orrspraym, éjszaka pizsamában elmentem érte az ügyeletes gyógyszertárba! Szét is cseszte az orrom, az orvos mondta hogy ha tovább használom folyamatosan kilyukad az orrom, ismerősömet meg műteni kellett ugyanemiatt. Nagyon szar volt amikor abbahagytam, napokig vagy tovább is szenvedtem mint a kutya de azóta sem használom. Terhesen meg főleg nem. Akinek ennyi önuralma sincs az használja, de én aggódnék a baba miatt. A kérdező meg folyamatos terhesség alatti használattól beszél...
2015. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!