Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetesen kis has?!

27 hetesen kis has?!

Figyelt kérdés

sziasztok !

27 hetes terhes vagyok es nagyon kicsi a hasam... olyan mint masnak 4 honapos terhesen... Nagyon zavar :/ 92 centi a haskorfogatom... Nem hiztam sokat eddig kb 7 kilot.

A terhessegem elott 62 kilo voltam es 180 cm. Lehet , hogy a vekony testalkatom miatt nem nő úgy a hasam mint másnak? Haton fekve olyan a hasam mint terhessegem elott mikor jol laktam.

Nagyon aggaszt :( 20.heten voltam utoljara uh-on akkor minden jo volt es a baba meretei is megfeleloek voltak. Remelem nincs baja neki.

Szerintetek fog még nőni a hasam vagy nem lesz nekem nagy?

Nektek mekkora volt ilyenkor?



2015. márc. 14. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent semmit. Feszesebb hasfal, magzat függőleges elhelyezkedése is mind okozhat látványra kisebb hasat.
2015. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában.. Alacsonyabb kismamáknak korábban látszik te pedig rendesen megnőttél.. :D biztos ez is benne van.
2015. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most lesz látványos a növekedés. A hízásod is normális, várhatóan az is most indul be.
2015. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ertem :)

Remelem akkor nincs semmi baj :)

Koszi a valaszokat :)

2015. márc. 14. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ketteshez csatlakozom.


Hasonlóan magas ismerőssel egyszerre voltunk terhesek. Én 155 cm vagyok, ő 180 körül. Neki alig volt hasa, míg az enyém hatalmas volt. Egyszerűen bennem nem volt hely a medence és a rekeszizom között, így előrefelé tudott csak növekedni. Neki jóval hosszabb volt a felsőteste, így függőleges irányban jobban tudott terjeszkedni a méh.


Egyébként nekem annyira feszült minden, hogy szülés után napokig csak hasleszorítóval tudtam felállni. A rekeszizmom annyira kifeszült a terhesség alatt, hogy függőleges helyzetben berogyott a hasüregbe, én meg erősen szédültem, légszomjam volt. A szükséges feszítő erőt a fűző adta, amíg a rekeszizom visszahúzódott a helyére és normálisan tudtam lélegezni.

2015. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A has körfogatot,pont jó átlagos. Magas vagy,ezért kicsi a hasad,mert a baba jobban elfér benned,mint 1 alacsony kismamában.Most fog beindulni a hízásod is,meg hasad növekedése is. Még nőni fog sokat a hasad,behozod a dolgokat.
2015. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ebben a pillanatban tettem fel egy kérdést én is, hogy kicsi a pocim. Akkor láttam meg a te kérdésedet.

Aki régen ismer, dícséri a méretét, aki idegen, rögtön "de kicsi a hasad."

Tavaly 24 hetesen elhalt a babám, és én még jobban rettegek, akkor is azt hallgattam folyamatosan, hogy kicsi a hasam.

Tegnap és ma is megjegyezte 2 távolabbi ismerős, hogy kics. Azóta mindenféle rémképzeteim vannak. :/

183 vagyok, és 75 kg-mal kezdtem, semmi súgyfelesleggel. Eddig 8 kg-ot híztam.

Remélem én is, hogy nincs baj, de annyira beparáztattak, hogy jövő héten megnézetem magam. 2 hete még nem volt baj. :(

2015. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 174 cm vagyok és 62 kg körül kezdtem mindkét terhességemet. Kicsi volt a hasam az orvosom szerint is, de mondta, hogy biztos a magasságom miatt van.

Az első szülésemet indították a 41. héten, mikor megvizsgált a szülésznő és mérte a hasamat, azt mondta, hogy "Pici is, puha is, biztos szülni jött?", a másodiknál csak annyit kérdeztek, hogy "Ultrahangon minden rendben volt?" Mind a két lányom teljesen egészséges :)

2015. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na akkor mostmár megnyugodhatok :D

köszi a valaszokat :))

2015. márc. 15. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se izgulj, nekem még a tiednél is kisebb hasam volt az első terhességemnél. Szülni a 39 hét negyedik napján mentem 94 cm haskörfogattal és 10 kg plusszal. De a gyerekem (lány) makk egészséges lett, picivel több mint három kiló, és jó hosszú (55) cm.

Kíváncsi is leszek, hogy a mostani terhességemnél mekkora hasam lesz (még nagyon az elején vagyok).

2015. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!