Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség legkoraibb időszak...

A terhesség legkoraibb időszakai, válaszolnátok?!

Figyelt kérdés

Hány hetes terhesség látszik legkorábban az ultrahangon?

Hanyadik héttől kezdődnek a tünetek?(puffadás,keményedés,fáradékonyság,stb)

Hanyadik héttől biztos már ,hogy megmarad a baba?


2015. márc. 16. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván mindenkinél más, leírom az én esetem.

Én menzi szerint 6 hét 4 naposan voltam uh-n, akkor még nem láttunk csak petezsákot, két hét múlva kellett visszamennem, akkor már ott volt a manó és szépen kalapál a szíve, a méretei alapján kiderül, kicsit később foganhatott, 7 hét 3 naposnak felelt meg. Ezt később behozta :)

A tüneteim napra pontosan 5 hetesen kezdődtek, kijutott minden "jóból", 18 hetesen még rókáztam :( a puffadásom is kezdetektől volt, semmi nem segített, se diéta (nem mintha lett volna amúgy étvágyam..), sem az espumisan, semmi. Fáradékonyság még most is van, ez nem múlt el, de nem olyan durva, mint az elején. Most 24 hetes vagyok.

Hogy mikortól biztos, hogy megmarad a baba? A 12 hetes kort szokták vízválasztónak tartani, ekkora már stabil a terhesség, de teljesen biztosra sosem vehető sajnos. Viszont azt mondják, a 24 hetes koraszülött már jó eséllyel nagyobb károsodás nélkül életben marad, tehát még ez a kor tekinthető egy biztosabb időpontnak.

2015. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem menstruáció szerint 6 hetesen már 3 mm-es embriót láttak,115/perc volt a pulzálás. Kb. a 8. héttől jött a hányinger,akkor 2 naponta hánytam 2 napig,naponta 1-2-szer. Mivel alapból hátfájós vagyok,már a derekam is fájt akkor. A 12. héttől elmúlt minden tünetem,egyébként ezt a hetet tartják a "vízválasztónak",mert innentől már nagyobb eséllyel marad meg a kicsi,viszont sajnos hallottam sok olyanról,hogy 23-24 hetesen is még elvetélnek,ezért nem nyugodtam meg a 12. hét után sem ilyen szempontból. A fáradékonyságot inkább csak a 16-17. héttől figyeltem meg,puffadás nem vettem észre magamon. Keményedni a 22. héten kezdtem el,akkor ágynyugalomra és sok magnéziumra meg folyadékra "ítéltek",1 hét alatt rendeződött. A 16. hét előtt 2 nappal éreztem először magzatmozgást,először csiklandozás,majd buborékolás formájában. A 17. hét előtt 2 nappal kórházba kerültem görcsökkel,de rendben találtak mindent. 3 napra bent tartottak a biztonság kedvéért. Azért írom le ezt,hogy lehet számítani sok esetben ilyenre és jó ha tudod. Néha.néha előfordult a későbbiekben,hogy szédültem,volt 1-2 alkalommal,hogy ha nem kapaszkodom meg,akkor összeesek,meg párszor még hánytam,de főleg csak késő este. Ha jól emlékszem,3 ilyen alkalom volt. Tegnap kezdtem el a 30. hetet,már nehezebben mennek a dolgok a pocakom miatt,de nem vészes,csak a gerincem van kikészülve és már elkezdődtek a jóslófájásaim is a frontnak köszönhetően. "jó esélyeim " vannak a koraszülésre,így kicsit megijedtem nehogy beinduljon a szülés,de szerencsére ahogy kisütött a nap,elmúltak a fájások és a hasam sem keményedik már közben. Kb. ennyi,de ha még esetleg eszembe jut valami leírom,de úgyis kiegészítik még itt szerintem.
2015. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kerek 6 hetesen már vert a pici szíve :)

Tünetek változó, nem is mindenkinel jelentkezik mind. Van akinek már a kimaradt menzikor jelentkeznek de van akinek hetekkel később. Pl a hányingert kb 6 hetes kortól mondják, később mint a többit. Nekem 5 hetesen fáradtság volt az első és nem sokkal rá mellfeszules. Olyan 6-7 hetesen émelygés és puffadás, hányni csak ritkán hánytam.

Hogy mikor marad meg.. Azt hiszem remekül leírták Előttem, nem is fűznék hozzá semmit.

2015. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!