Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál is szokott elég nagy...

Másnál is szokott elég nagy különbség lenni a baba mozgásának aktivitásában? Van, hogy egy nap nagyon aktív, másnap meg alig mozog?

Figyelt kérdés
23 hetes leszek csütörtökön. A 18. hét óta érzek határozottan mozgást, vagyis rúgásokat, ütéseket, előtte csak ilyen "talán valamit éreztem" szinten. Viszonylag aktívnak mondanám a kisasszonyt, naponta többször is bejelentkezik, van, hogy kifejezetten pörög egész nap. Viszont előfordulnak olyan napok, amikor alig akar megmozdulni, van, hogy órákig semmi, ha kitartóan piszkálom (mert már kezdek ideges lenni), nagy nehezen odaüt vagy rúg kettőt, de ilyenkor nem is olyan erősen, mint máskor. Szóval jelentkezik azért ilyenkor is, de nagyon ritkán és sokkal gyengébben, mint szokott. Ez nem baj? Eddig két olyan eset volt, mikor már komolyan megijedtem, az egyik olyan 3 hete, csak 1 nap volt, de már teljesen frászban voltam, aztán csak aktivizálta magát. Most meg megint, tegnapelőtt iszonyúan sokat mocorgott, alig állt le egész nap, még éjjel is nyomta, ma meg tegnap viszont nagyon ritkán mozog, többnyire piszkálgatásra, és akkor is gyengébben. Most 10 perce megint kezd a "régi" lenni, nekiállt magától mocorogni, ha megbököm, visszabök, szóval kicsit kezdek megnyugodni, de normális, hogy egész napokat ennyire passzív?
2015. márc. 17. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 25 hetes vagyok és pont ez van nálunk is. Szerintem most az időjárás miatt van.
2015. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs vele, ez természetes. Te sem vagy minden nap ugyan olyan aktív. Én a 25 hetes kismama vagyok, nálunk is van hogy viszonylag sűrűn mocorog, főleg éjjel, de van mikor meg elbújik és csak nagyon ritkán bök oda egyet-egyet. Jól van a picikéd, ne izgulj!! :) :)
2015. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, nem kell megijedned. Az hogy mikor milyen aktív a baba az nagyon sok mindentől függ. Függ az időjárástól, a napszaktól, a te aktivitásodtól, attól is, hogy mennyit van ébren, stb.

Ne izgulj, nincs semmi baj, ha félnapig nem érzel semmit. Velem is így van. Pedig már 38 hetes vagyok. Az én babám egész nap alszik amikor jövök-megyek, mikor meg lefeküdnék pihenni beindul a boksz. De amikor pl nyomott kint az időjárás egyáltalán nem mocorog, vagy csak nagyon minimálisan, ha pedig szép idő van elég 5 percre leülnöm és máris érzem, hogy kiakarja szakítani az oldalamat. :)

2015. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ui: Ne piszkáld, hagyd hadd aludjon sokat, olyankor jobban fejlődik az idegrendszere, meg mindene. Legalábbis nekem ezt tanácsolták.
2015. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, megnyugtattatok. Meg a picilány is, mert mióta kiírtam a kérdést, aktívan mocorog, jellemző :D

Utolsónak: tudom, én se szívesen piszkálom, csak akkor szoktam, amikor már tényleg régóta nem adott jelet, és már nagyon idegesít. Talán kicsit parás vagyok, de tavaly ikreket vesztettem el még az elején, 9 hetesen, és nagyon-nagyon féltem a kislányomat most. Nem rettegek minden percben, szó sincs róla, sőt, nagyon pozitívan és boldogan várom, élvezem a terhességet, de amikor szinte egész nap nem moccan, nagyon rám tör a frász :( Na, ilyenkor piszkálom, hogy legalább egyet rúgjon oda, hogy jól van.

Örülök, hogy másnál is van ilyen, ezek szerint semmi baj, köszönöm nektek :)

2015. márc. 17. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Tenyleg ne piszkald, azzal csak sokkolod, meg magad is csak idegesited es akkor ahogy egy nodoki mondta gorcsoket okozol a mehednek. Az meg ugye nem lenne jo. Szoval probalj meg ne gondolni a vesztesegekre, hanem a jelenre koncentralj! Ha annyira izgat, hogy mozog-e vagy sem fekudj le kicsit, pihenj, lazits, fogadjunk, hogy egybol piszkalni fog mert abbahagyod a "ringatasat".

Ha viszont annyira nem birsz magaddal vegyel szivhang figyelot, ugy legalabb a piszkalasa nelkul hallgatozhatsz.

38hkm

2015. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!