Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezeletlen vashiany terhesség...

Kezeletlen vashiany terhesség alatt milyen gondot okozhat?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 07:25
 1/4 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a magzatra is hatással van. Nekem kezelték a vashiànyomat, de a szülés mégis annyira padlóra tett,.h 3 óràn keresztül infúzióztak utána. De egyébként nem értem a kérdést, miért kezeletlen? Ha probléma van, be kell szedni a vasat.
2015. márc. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem rosszak voltak a véreredményeim, de a doki nem foglalkozott vele,majd a védőnő elküldött a háziorvos,hogy igenis írjanak ki vasat,mert ha így folytatódik szülés után vérátömlésztesre is szükség lehet. Kaptam gyógyszert,szedtem végig,mégis szülés előtt nagy ampullákkal kaptam vénásan a vasat, szülés után nagyon gyenge voltam, a vérnyomásom 80/60körül volt.
2015. márc. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

A terhesség alatti vashiány veszélyes a magzatra nézve is: az elégtelen mértékű vérellátás oxigénhiányhoz, koraszüléshez, alacsony születési súlyhoz vezethet.

2015. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A te vastartalékaid teljesen kiürülhetnek, mert a baba elszedi, így kóros vérszegénység alakulhat ki nálad, ami a szüléssel járó vérveszteséggel együtt már igen veszélyes lehet.

És ha a te tartalékaid kifogynak a baba is vashiánnyal születhet.

2015. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!