Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki szed magasvérnyomás elleni...

Ki szed magasvérnyomás elleni gyógyszert?

Figyelt kérdés
18 hetes ikerterhes vagyok. Holnap megyek dokihoz, ugyanis úgy érzem magas a vérnyomásom. Sokat folyik a vér az orromból (főleg este, éjjel és reggel és inkább ömlik de csak a jobb orrnyílásomból) erősen kalapál a szívem napközben is, mintha hegyet másznék, pedig ülök. Nem vagyok túlsúlyos,(sőt! inkább vézna vagyok nagy pocakkal :D) egészségesen táplálkozom, aránylag sokat mozgok, de nagyon hamar úgy érzem magam, mintha 10 km-t futottam volna :( Mi a neve az ilyenkor használatos gyógyszernek, és milyenek a mellékhatások?

2015. márc. 18. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, hogy úgy érzed, még nem biztos hogy az is.Mikor mérik magas?
2015. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Nekem terhesség előtt kellett gyógyszert szednem magas várnyomásra. Amint teherbe estem, normalizálódott. Okvetlen kérj beutalót a belgyógyászatra. Én kaptam 24 órás vérnyomásfigyelő készüléket is. Elég kellemetlen, főleg éjszaka, de így lesz egy csomó érték, amiből tovább tudnak lépni az orvosok kiértékelés után.


Háziorvosom

2015. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ma nem tudsz háziorvoshoz menni?Mérted-méred a vérnyomásod?eddig nem vol gond?Lehetséges nem vérnyomás gond nem tudni.Nekem sosem vérzett az orrom.Megkérdezhetem nem szedsz aspirin protektet?

Én a dopegyt-et szedem sajnos már a várandósság előtt is kellett szednem reggel-este.130/90 fölé ne menjen.

2015. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Terhesség előtt nem volt ilyen gondom. Az első terhességnél is volt néha néha 140/90 fölött

de most nagyon erősen szokott vérezni az orrom, és nem tudok normálisan orrot fújni, mert annak tuti 5 perc vérzés a vége. Gyanítom csak, h az, sajna ma nem tudok menni a dokihoz, csak holnap. Kicsit félek :(

2015. márc. 18. 12:00
 5/13 A kérdező kommentje:
A vérnyomásmérőnk meg sajna bekrepált... de úgy érzem magas
2015. márc. 18. 12:01
 6/13 anonim ***** válasza:
El kellened menned gyógyszertárba megméretni.Én is gyógyszertárban mérettem meg aztán mégis vennünk kellett kar-os mérőt.Sajnos a csuklós mérő csal nem keveset.Én mindig viszem a házidokihoz a saját mérőmet összenézzük az értéket az ő mérőjével.Vissza nézi mindig az előző méréseket.
2015. márc. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 3valaszoló vagyok azóta is én írok neked nem szedsz asp.protektet?nekem nem vérzett az orrom sosem pedig már egy ideje mégnagyobb gond van a vérnyomásommal most nem vagyok várandós 150/105 160/110 sajnos ennyi hiába szedem a gyógyit megyek vissza kérem a 24h figyelést eddig még nem de dr,nő említette belgyógy.küld el ha nem alakul.
2015. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem szedek: A terhesség első és második harmadában az Aspirin Protect a lehető legalacsonyabb adagban is csak akkor szedhető, ha feltétlenül szükséges.

A terhesség utolsó harmadában az Aspirin Protect szedése ellenjavallt.

Mivel a gyógyszer alkalmankénti szedése esetén az újszülötteknél eddig nem figyeltek meg mellékhatásokat, a szoptatás megszakítása általában nem szükséges. Amennyiben a gyógyszer rendszeres vagy nagyobb (napi 300 mg) adagokban történő alkalmazása szükséges, a szoptatást abba kell hagyn

2015. márc. 18. 14:07
 9/13 A kérdező kommentje:
Terhesen szinte semmit nem szabad szedni. Ez a probléma kb 3-4 napja áll fenn, úgyh semmit nem merek szedni anélkül, hogy dokival beszélek
2015. márc. 18. 14:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mit mondtak az orvosok, de biztos minden rendben lesz:-)
2015. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!