Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma vagyok 7+4 napos terhes....

Ma vagyok 7+4 napos terhes. Ilyenkor mije fejlődik a babának? A 6. héten már volt szívhangunk. Vannak olyan olvasmányok ahol részletesen leírja hogyan fejlödik a baba Hét+Nap-ra. Van aki tudja hogyan fejlödik, pontosan?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. febr. 16. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ha regisztrálsz a www.anyuci.hu-ra akkor ott ki tudod választani fönt azt a hetet amire kíváncsi vagy és mindent leír, hogy mikor mi fejlődik stb..

Egyébként 7-8 hetes korra ezek jellemzők:

7. hét:

A baba fejlődése

Az újdonságok ezen a héten a következők: kéz- és lábfejek bukkannak elő a folyamatosan fejlődő kézből és lábból – bár ezek még inkább hasonlítanak egy-egy evezőlapátra, mint azokhoz a kis aranyos kezecskékhez és lábacskákhoz, amelyet annyira szeretünk majd simogatni és csiklandozni. A baba még gyakorlatilag mindig egy embrió, és ha jól megfigyeljük, mintha kis farkincája is lenne – ez nem más, mint a farokcsont egy nyúlványa. Ez a kis farkinca eltűnik a következő hetekben, de ez az egyetlen dolog a babán, ami kisebb lesz. Az előző hét óta mérete megduplázódott, most már közel másfél centi – nagyjából egy áfonya nagyságával vetekszik.


Ha beláthatnánk a méhbe, megfigyelhetnénk, hogy a szemeit már részben szemhéj fedi, amelyeken már némi szín is megfigyelhető, és már látszik az orrának a hegye is. Agyának mindkét féltekéje növekszik, a mája ontja a vörösvérsejteket addig, amíg a csontveleje ki nem alakul és át nem veszi ezt a szerepet. Van már vakbele és hasnyálmirigye, amely majd az inzulin nevezetű hormon termelődését fogja segíteni, hogy majd az emésztésnél asszisztáljon. A baba beleiben megfigyelhető hurok lassan átalakul a köldökzsinórrá; meg lehet rajta különböztetni a vérereket, amelyek oxigént és tápanyagot szállítanak aprócska testébe és onnan el.

8. hét:

Újdonsások a héten: igaz még apró hártyákkal, de már kezdenek ujjak és lábujjak kinőni a baba kezeiből és lábaiból, a szemhéja pedig gyakorlatilag befedi szemeit, a légzést segítő csövek pedig az egyre jobban fejlődő tüdejébe futnak be a kicsi torkából. Az agyában az idegsejtek kinyúlnak és összekapcsolódnak, és a kis "farkinca", ami a múlt héten még megvolt, gyakorlatilag eltűnt. Lehetséges, hogy magunkban már elképzeltük, hogy fiú vagy lány-e a kisgyermek, a nemi szervek azonban még mindig nem fejlődtek ki eléggé ahhoz, hogy erre a kérdésre pontos választ kapjunk. Mindenesetre a kicsi – aki már babszem méretű – egyfolytában mozog és változik, bár ezt egyelőre nem lehet érezni.

2010. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.Én pénteken töltöm a 8 hetet.Október 1-re vagyok kiírva.:)))

Én a picibaba.hu-n szoktam olvasgatni,ott vannak képek is.

2010. febr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is pénteken töltöm a 8-at,de én szeptember 25-re vagyok kiírva.

Hogy hogy????

2010. febr. 16. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Passz.

Biztosan nem egyformán számolnak a dokik.

Majd menet közben még egy párszor átírják ne aggódj!:)))

Kellemes babavárást nekünk.

2010. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

babanet.hu, kismamablog.hu

Én beíratkoztam a könyvtárba, és 3 polcnyi könyv csak erről szólt.Nagyon jó a Kismamák nagykönyve, a Gyermek születik, és a Terhesség hétről hétre.

Én jobban szeretem a könyveket, és jobban leköt.

2010. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!