Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevehetek Aleve-t? 13 hetes...

Bevehetek Aleve-t? 13 hetes kismama vagyok! Borzalmasan faj a bolcsessegfog!

Figyelt kérdés
Nagyon faj napok ota mar a fulemig es a mandulamig luktet a fajdalom! Epp no a bal also bolcsesseg fogam! Meg csk az egyik oldalon latszik a cscske! Nagyon faj! Csak aleve van itthon bevehetek vagy azt nem lehet?! Mikor fog mar vegre kibujni? Lassanbegy eve kezdodott! Kihuzni csak akkor lehet ha teljesen kibujik?
2015. márc. 23. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a gyógyszert,de terhesen a kék panadolt szabad,meg az algopyrint.
2015. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tájékoztatóban az szerepel,hogy terhesen nem szabad szedni.Nekem az orvos paracetamol tartalmút ajánlott.
2015. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ki fog bújni... Nekem is a hormonok hatására indult be a "nővekedése", elég volt rá ilyen gyerekek fogzására adható Dentonox (kicsit zsibbaszt), aztán a gyermekem születése után két héttel megint útnak indult, és már semmi fájdalomcsillapító nem használt. Elmentem fogorvoshoz, már szájzáram kezdett lenni, már a nyirokcsomóim is duzzadtak voltak, torkom is fájt. A fogdoki antibiotikumot adott (ekkor szoptattam 4 hetes gyermekemet), jeleztem a dokinak, h ez a szitu, és ennek megfelelően adott antibiotikumot. Nem bújt ki teljesen, 1 hónapra rá mentem fogeltávolító műtétre. Az egész műtét nem volt olyan rossz, mint előtte a bénító fájdalom. Szerintem menj el fogorvoshoz, mondd el neki, hogy terhes vagy, és ennek megfelelően fog fájdalomcsillapítót, antibiotikumot is akár adni. Én megnézetném, lehet olyan az elhelyezkedése, hogy soha nem fog kijönni. Addig is kék panadolt vegyél.
2015. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Algopyrint lehet, szerintem irass fel a körzetivel.
2015. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve nő. Azt mondták ki kellene szedni és nem kell megvárni mire kino de rosszabb ha az inyt kell felvagni. De röntgen nélkül nem csinálják szóval én szülésig kínlódok vele, állandóan gyulladt. Panadolt vagy benuront esetleg algopyrint lehet szedni. Arról amit írsz nem sokat tudok.
2015. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pfú...én 3 évig szenvedtem vele, nem bújt ki, és decemberben 8 hetesen szájzárat kaptam, elmentem fogorvoshoz, és kiderült, hogy nem tud kibújni, ráadásul rá van tapadva az ínyem, és tele van gennyel. Kaptam 3injekciót, és körben levágták az ínyem. Körülmetélték a fogam.utána még egy hétig nem tudtam enni, de aztán jobb lett sokkal. Sőt, nekem olyan durva volt, hogy a mandulám azon az oldalon folyamatosan be volt dagadva,nem tudtuk miért már évek óta, meg folyton köhögtem. A háziorvos ki akarta szedettetni a mandulám,és mióta rendbe van a fogam, azóta az is visszahúzódott, meg már nem is köhögök. Úgyhogy azért is a fogam volt a felelős. Még jó,hogy nem mentem bele a mandulaműtétbe.
2015. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is háziorvoshoz mentem hogy fáj a torkom :D hát elküldött fogorvoshoz. Itt is volt minimális szajzar, gyógyszeres csík + augmentin 5 hetes terhesen.. 5 nap alatt összesen nem aludtam 8 órát annyira fájt, kegyetlen volt. Másfél órát Naponta úgy tudtam aludni, hogy algopyrin ampullát ittam lefekvés előtt. De röntgen nélkül nem szedik ki, legalább azota tudom melyik az a pont amikor időben megyek gyógyszeres csikert így megelőzhető az a fajta fájdalom.
2015. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért én ajánlom mindenkinek a fogorvost. Mert tud olyan antibiotikumot adni amivel minden bacit megöl, és akkkor nem fáj, és akkut esetben a röntgentől sem kell félni. És mi van ha terhesen eltörik a lábad... Megtörténhet, sajnos, akkor is kell röntgen. Én annyira nem félnék.
2015. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki is hogy biztos ami biztos nem csinálja meg a röntgent hiába van olomkopeny. Annyit mondott hogy ha rosszabb menjek vissza és ír fel gyógyszert. Nyilván az én esetem nem életbevágó mert jelenleg csak minimális a gyulladásom de ugy tullenek már rajta..
2015. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!