Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire szükséges az EKG...

Mennyire szükséges az EKG vizsgálat?

Figyelt kérdés
Ez a 3. terhességem. Az előző kettőnél voltam ezen a vizsgálaton, minden oké volt. Volt egy hüvelyi és egy császár szülésem. Most valahogy ez a vizsgálat sehogy sem fér bele az időmbe. Mennyire kell? Mire jó? Lehet az eredménybe jelentős változás 2 év alatt?

2015. márc. 23. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ugy gondolom hogy kötelező vizsgálat... Kb 2 perc alatt megvoltam vele... Vérvétel majd mentem ekg ra...
2015. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, lehet hogy azóta változik.

Ha most nem érsz rá, menj később. Azért a 9 hónap alatt csak be tudod valahogy szorítani (bár az első trimeszterben a legjobb menni, de szerintem később is jobb, mint soha).

Nekem amúgy első babával volt probléma (nem is éreztem, csak az EKG mutatta ki). Másodikkal nem volt gond.

Örülök, hogy nem hagytam ki.

2015. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemhogy két év, két hónap után is lehet benne változás. Érdemes megcsináltatni, főként az előzményi császármetszés miatt. Az egész max. 2 perc... Nem hiszem el, hogy nem fér bele.
2015. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csinál az orvosod akkor be is jelentkezhetsz hozzá és nem kell így várni. Kell azért és gyorsan változhat.
2015. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem a két perccel van a bajom. Inkább az eljutás sok idő, ugyanis a háziorvos utal be, az legalább 2 óra várakozási idő. A kórház 1 órás út, ami az én két évesem társaságában nyilván több ennél,( előtte elviszem az lányomat az óviba ), 8 előtt nem lehet vinni, kórházba 11 után erre a vizsgálatra nem lehet menni. Ott a várakozás megint egy óra, és ennyi egy két perces vizsgálat. A vérvétel rövidebb jóval. De azért meg fogom csinálni, csak jól kell logisztikázni, így eddig nem jött össze. Segítségeim a délelőtti időben dolgoznak. Szóval ez nekem már nem csak két perc.
2015. márc. 23. 12:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a háziorvos nem csinál, pedig az nagyon leegyszerűsítené.:)
2015. márc. 23. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk az azért tényleg nagyon szomorú, hogy helyben a háziorvosod nem tud húzni egy ekgt. Kíváncsi volnék, mit tenne, ha mondjuk valaki állandó mellkasi fájdalmakkal keresné fel... Akkor sem képes húzni egyet? Tényleg elkeserítő praxisok vannak itthon. Máshol teljesen alapfelszereltség az EKG, az INR szint mérésére alkalmas készülék, az itthoni háziorvosok meg előszeretettel utalgatnak be ilyesmire kórházakba, agyonterhelve ezzel a klinikák/kórházak orvosait/laborjait. Mindegy, csak kidühöngtem magam. Készíttesd el, sajnos akkor ennyi logisztika kell hozzá. :/
2015. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A régi háziorvosom nekem se csinált, az új költözés után tud.

Ez így tényleg nem tűnik egyszerűnek. Meg kell csináltatni de azt nem hinnem hogy annyira sürgős lenne, hogy már azonnal meg kell csináltatni. Ha van időd elmehetsz a beutalóért hogy legalább az legyen meg ha kilátásban van hogy lehet egy nap legalább.. Kórházat is fel tudod hívni hogy nincs időd és hátha mehetsz időpontra, nyilván nem fix hogy úgy is fog zajlani mint ez egy háziorvosnál történne. Nincs kórházi dolgozó a családban aki esetleg tudna segíteni?

2015. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!