Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes 6 napos lombik kismama...

5 hetes 6 napos lombik kismama a párom. Viszont megfázott. Mit szedhet?

Figyelt kérdés

Egy embriót kaptunk vissza 2 naposan 5 sejtesen, minden rendben van, pénteken lesz ultrahang, de megfázott és a patikában adtak homeopátiás köhögéscsillapítót de a leírásban benne van hogy terhesen nem szedheti! Nem is értem.

Mit vegyek neki


Köszönöm!



2015. márc. 24. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megfázásra nem kell gyógyszer, maximum a tüneteket nyomják el, de nem gyógyítja semmi, csak az idő.

Homeopátiás szert nyugodtan bevehet, úgyis placebo, tejcukor van csak benne. Nem használ, de nem is árt.


Köhögésre egyébként jó háziszer a pirított cukor (karamell).

2015. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmit leginkább. Köhögésre, torokfájásra hagymatea, sós vizes gargalizálás tökéletesen beválik, maximum lázra szednék be egyáltalán gyógyszert. A homeopátiát szerintem hanyagoljátok.
2015. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Citromos mézes tea. Inhalálás kamillateával. Nem is értem, egy megfázáshoz miért kellene azonnal gyógyszert szedni.
2015. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Wick balzsam a mellkasra köhögés ellen. Sok C vitamin, inhalálás kamillával. Láz esetén Panadolt lehet terhesen is bevenni, és orrspray-t is lehet használni.

A gyógyszergyárak elővigyázatosságból (mert félnek a perektől) minden gyógyszerre ráírják, hogy nem javasolt terhesen, de a valóságban csak kevés olyan hatóanyag van, ami valóban ártalmas a megzatra.


Nézzétek meg ezt a linket:

[link]

2015. márc. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyeneket (terhes nő gyógyszerezése) nagyon nem az internet népétől kellene megkérdezni, hanem a nőgyógyászától.
2015. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pénteken megyünk nőgyógyászhoz. Csak nem szeretném,hogy baj legyen hiszen lombikos terhesség.


Nem akarunk azonnal gyógyszert, de nem szeretnénk ha ártana a babának a megfázás ezért kérdeztem.


Köszönöm a tanácsokat :)

2015. márc. 24. 11:08
 7/12 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, amúgy tényleg a dokitól kérdezz. De én is voltam terhesen megfázva, és addig is leírtam, amit akkor nekem javasolt az én orvosom és védőnőm, amíg eljuttok a ti orvosotokhoz.
2015. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mar mult heten is kerdeztel valamit, akkor talan a szex artalmairol terheseg alatt. Egyertelmu, hogy nagyon akarsz vigyazni a babara es a felesegedre, biztos nehezen jött össze a baba, de szerintem nem jo, ha mindenen izgulsz. Egy kis megfazas nem lehet gond. Boldog es gondtalan babavarast kivanok Nektek.
2015. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Örülünk a boldogságodnak, de hidd el, nem leszel előrébb, ha folyton itt kérdezgetsz. Hogy fogjátok így a gyermeket nevelni? Akkor is minden egyes aprósággal a GYK-n keresitek majd a választ?

Javaslom, a baba érdekében is, hogy nyugodjatok meg, örüljetek higgadtan és próbáljatok első körben magatok rájönni a válaszra...


Nekem is első baba, de nem kell diploma hozzá (pedig van), hogy egy várandós nő is minden természetes móddal gyógyíthatja magát. Fokhagyma, citrom, graipfruit, méz, inhalálás kamillával, köhögésre hagymatea, torokfájásra gargalizálás. Nem egy nagy ördöngősség. A gyógyszert meg szerintem is inkább orvostól kérdezd.


Sok örömöt és boldogságot kívánok Nektek!

2015. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, egy kis csoda és szeretnék mindent jól csinálni.

A gyermek nevelésével nem lesz gond, gyerekekkel foglalkoztam évekig, csak ez a 9 hónap... :)


De igyekszem nem pörögni :)

2015. márc. 24. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!