Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ennyire rizikós lombikos...

Miért ennyire rizikós lombikos kismamának lenni?

Figyelt kérdés
Ismerek lombikost a családunkban, végül ikrei lettek a 3. nekifutásra. Az első kettővel sajnos elvetélt a sok fekvés ellenére is. A terhessége alatt is végig feküdnie kellett. Most van egy ismerősöm, első lombikon van túl, megfogant a baba, 2 hét után pozitívat tesztelt, majd erre 2 hétre rá már látszott a petezsák az uh-n, ez volt kedden. Tegnap viszont kórházban töltötte az éjszakát, eddig is szigorúan feküdnie kellett, de most még 2 hónapig tuti, h nem kelhet ki az ágyból. Bocsi, valószínűleg én vagyok alulinformált, de ők miért ennyire érzékenyek? És miért végződik a legtöbb lombik vetéléssel? Sajnálom szegény lányt :(

2014. ápr. 24. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert mesterséges módon fogannak, nem természetesen. Röviden ennyi.
2014. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem lombikosnak lenni is rizikós, csak a lombikosokra jobban odafigyelnek.

Állítólag a terhességek 10-30%-a vetéléssel végződik. (Mindenhol más adatot adnak meg 10 és 30% között, és ha belegondolsz, azért a 30% minden 3. terhességet jelenti, és nem csak a lombikosok között.)

2014. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
"Miért végződik a legtöbb lombik vetéléssel?" Ezt honnan szeded?
2014. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha hülyeséget írtam (nem kutatásból meg statisztikából szedtem az infót), ez a tapasztalatom. A családtagon kívül, akit említettem, több lombikos ismerősöm van, aki elvetélt, de ott nem is lett baba sajnos :(. Meg többektől hallottam is ezt, de persze tudom, h bárki bármit mondhat. Ezzel szemben vannak olyan ismerőseim is, akik pozit teszteltek (természetes úton fogant) és semmi komplikációjuk se lett. De olyn lombikost nem ismerek, akinél a várandósság zökkenőmentes volt, bár attól, h én nem ismerem, még lehet. Javítsatok ki, ha tévedtem a témában. Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 24. 15:28
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Önmagában az is egy erős ok, ha valaki "természetes" úton nem tud teherbe esni, jelzi, hogy ott valami gond van.
2014. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Petevezetékek voltak elzáródva, megműtötték, de nagyon siettek a babával és ezért mentek lombikra.
2014. ápr. 24. 15:41
 7/14 anonim ***** válasza:
7%
Igaza van az elsőnek. Nem véletlenül kell úgy csinálni a gyereket, ahogy. Az neki a legjobb.
2014. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

3-as vagyok. Most megnéztem egy-két statisztikát és nincs igazad. Ne haragudj nincs most időm linkelgetni, meg csak 1-2 év adatát néztem, de a lombikos terhességek esetén még alacsonyabb a vetélési arány, mint a természetes úton fogant terhességeknél. Ebben van logika. A lombikosok legtöbbjénél nem a kihordással van a baj, csak a megtermékenyülés valamelyik fázisával, de ha az sikerül, akkor sokkal nagyobb odafigyelést kapnak már a terhesség nagyon korai szakaszában. Pl. már olyankor hormonpótlást kapnak, amikor a természetes úton fogant babák esetében az anya még nem is tud a terhességről és sok természetes úton fogant terhességnél is szükség lenne arra a hormonra, de nem kapják, így elvetélnek. Ha érdekel a neten sok infót találsz.

Egyébként részben érintett vagyok, bár lombikig nem jutottunk el, de sok sorstárssal beszéltem, ismerkedtem. Én nem ismerek olyan lombikost, aki elvetélt, ellenben sok lányt ismerek, aki természetes úton esett teherbe és volt vetélése. Nekem sem volt problémám a kihordással, miután segítséggel teherbe estem. Persze ez nem reprezentatív, csak a személyes tapasztalatom, de a statisztikákat nézegetheted, abból informálódhatsz.

2014. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Irta a kerdezo h nem statisztikabol irja meg gondolja ezt hanem a sajat tapasztalataibol.

Ez veletlen csak. Nalatok igy alakult sajnos. Mashol a termeszetes uton fogant babaknal vannak gondok.

2014. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ám 8. válaszoló, különösen köszi! Érdekes amit leírtál, statisztikákig nem jutottam, mert meg voltam róla győződve, h a lombikosok vetélnek el többször, de kezd érdekelni a dolog, utána nézek. És örülök, h a személyes tapasztalatod is megosztottad.
2014. ápr. 24. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!