Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kávé a harmadik trimeszterben?

Kávé a harmadik trimeszterben?

Figyelt kérdés
Ártalmas lehet a kávè az utolsó trimeszterben? Napi egy csèszèvel szoktam inni nèha 2-vel , de csak ritkán. Lehet ártalmas?

2015. márc. 25. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:

OMG! Miért pont a harmadik trimeszterben?


Nem, nem ártalmas.

2015. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egész terhesség alatt ittam, persze minimális mennyiségeket. Ennyit még megengedek magamnak, belefér, most én is a harmadik trimeszterben vagyok. Bár én a granulátumot iszom, amit vízben kell összekeverni simán, abból 2 teáskanállal naponta. Fejlődési rendellenességet biztos nem okoz már :D Viszont lehet hogy felélénkül tőle a baba, nem tudom, eddig különösebben ezt nem vettem észre.
2015. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minimális mennyiség nem árt, sokaktól hallottam, hogy végig kávéztak, mert azt nem tudták letenni.
2015. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én olvastam egy cikket, hogy a kávé így meg úgy árt a magzatnak. Meg is ijedtem, próbáltam leszokni róla, de nagyon szenvedtem.

A vérnyomásom terhesen kb. 80/50 volt. A nőgyógyász kifejezetten azt mondta, hogy inkább igyak napi 1-2 kávát, minthogy elájuljak az alacsony vérnyomásom miatt, azzal többet ártok a gyereknek.

2015. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En mindennap 2 cseszevel iszok sok tejjel, nekem vedono ajanlotta mert kave utan megyek tanacsadasra es ugy 100 a vernyomasom, mi lenne ha nem innek :-D de 2 kave utan is ennyi 100/ 70 vagy valahogy igy, de en hllottam hogy kutatasik kimutattak h nem art a babanak.
2015. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok. Minden reggel iszom (kapszulás kávét, sok tejjel), nem mondták hogy probléma lenne. Így is minden mérésnél megkérdezi a védőnő hogy élek-e még ilyen alacsony vérnyomással! :)
2015. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért ártana? És miért gondolod, hogy pont a 3. trimeszterben árt?
2015. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most 29 hetes kismama vagyok ès èn is mindennap iszok kávèt, de èn is sok tejjel iszom. Hallottam már ezt is azt is. Hogy ártalmas meg hogy nem. Ès hát kíváncsi voltam ti mit gondoltok mi az igazság. De most akkor megnyugodtan. Kellemes babavárást mindenkinek! :)
2015. márc. 25. 21:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ha mindent, amit hallasz, hogy nem szabad meg ártalmas, komolyan veszel, akkor meg fogsz őrülni!!!

Hallgass a józan eszedre, megérzéseidre!

Szép babavárást Neked!

2015. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én leszoktam az elején de minek.. Kávé nélkül volt a vérnyomásom 100/vmennyi, megittam egy kávét, újra mértem, 110/vmennyi. Mondom hú de nagy változás.. Azóta megint iszom. Napi egy de néha kettő. Meg se érzem. Kétlem hogy ártana bármelyik trimeszterben is. Persze nyilván nem literszamra de az a napi 1-2 belefér.
2015. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!