Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomás magas...

Alacsony vérnyomás magas pulzussal mennyire normális terhességnél?

Figyelt kérdés

Az egész úgy 10 napja kezdődött, éreztem,hogy gyorsabban ver a szivem időnként. El is mentem háziorvoshoz és azt mondta,hogy nincs semmi baj minden okés,(de ekkor még csak időnként volt ez a panasz) mért vérnyomást és pulzust és azt mondta,hogy nem tudja miről beszélek mert minden érték a normális kategóriába tartozik, pihenjek sokat...A sok pihenéstől meg úgy érzem, hogy rosszabb. Utána fokozatosan lett egyre "rosszabb" mert mostmár szinte egész nap ilyen rosszul érzem magam. Amit most mértem reggel az 99/62 97pulz. délben meg 110/71 106 pulz.

Tudna valaki tanácsot adni,hogy ilyenkor mit tehetnék? tudom, hülyén hangzik, de mivel tudnám lejebb vinni a pulzusomat?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2015. márc. 27. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Terhesseg alatt normalis az alacsony vernyomas es a magas pulzus is. Tobb vert pumpal a szived, nagyobb terhelesnek cagy kiteve. Nekem vegig 100 korul volt a pulzusom a terhesseg alatt.
2015. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt az alacsonyabb vérnyomás és a magasabb pulzus is normális, hiszen a szervezetedet megterheli a terhesség. Nekem is így volt, mondjuk a pulzusom alapból kicsit magas, de mindhárom terhességemnél 100 körül volt végig.
2015. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen egyformát írt, egy időben az első kettő. :)

De tényleg igazuk van! Az alacsony vérnyomás teljesen normális, a pulzus meg sokszor felmehet, hiszen a szervezeted dolgozik rendesen.

Nekem attól akadt ki a védőnő, hogy alacsony volt a pulzusom. Gyorsan meg is ijesztett, amitől ideges lettem és egyből felment a pulzusom. :)


Azt azért gondold végig, hogy nem idegeskedtél-e valamin, vagy nem aggódsz túlzottan, vagy nem hajtod-e túl magad? Ha igen, akkor egy kicsit szusszanj és pihenj!

2015. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) igyekszem pihenni, sőtt már táppénzen vagyok csak most intézünk házvásárlást és a bankba járogatni ect.ect. még ez nem is zavar annyira, de sajnos a párom sem tud mellettem lenni mert amikor kiköltöztünk az albérletből én tudtam anyámékhoz jönni, de ő nem és csak a nagyijához tudott menni aki meg gyöngyösön lakik, na de mind1 is a lényeg, hogy ő nagyon hiányzik nekem! úgyhogy sajnos emiatt kicsit idegeskedem, de igyekszem sokat telefonálni vele ami picit megnyugtat :)

még egyszer köszönöm a válaszokat!

29hkm

2015. márc. 27. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindkét terhességemet 100/60 és 98-as pulzussal vittem végig. Teljesen rendben volt minden, néha megjegyezték, milyen magas a pulzusom, de ebből nem volt gond. Pihenj sokat. :)
2015. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod, megnyugodtam :)
2015. márc. 28. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!