Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh negatív vagyok, második...

Rh negatív vagyok, második terhességemnél ellenanyag termelődik. Volt már valaki így? Többi lent.

Figyelt kérdés
RH negatív vagyok és ma kaptam meg a vércsoportos leletemet (12 hetes terhes vagyok). Második terhesség és sajnos az ellenanyag szűrés pozitív lett. Most meg kell ismételni, ill. a férjemét is megnézik. Volt már vki ilyen helyzetben? A doki nem mond semmit, csak azt, h várjuk meg a következő leletet. De én eléggé betojtam.

2015. márc. 30. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
De időben tájékozott lehettél arról, hogy az RH- vércsoport és a második terhesség milyen kockázattal jár, nem?
2015. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szülés után mindketten injekciót kaptunk.
2015. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ditta323 ***** válasza:

Első, a szülés után anti d-t adnak, hogy a következő terhesség gond nélküli legyen.

Bocsi kérdező, de csak követném.

2015. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan mi lett pozitív? Mert létezik pár ellenanyag.


Első terhességem volt, nekem is megjelent ellenanyag. Aztán a terhesség végére el is tűnt. Tudtommal nem voltam korábban terhes, nem ezzel volt összefüggésben. Nekem azt mondták, hogy annyiból van jelentősége, hogy ha vért kell kapnom, akkor speciális készítményt hozatnak, ezért monitorozták a véremet.


Szóval pontosan mi áll a leleten?

2015. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az utolsó írja. Nem mindegy mi pozitív, mert lehet rh + nak is pozítív az ellenanyag, persze nála nem rh összeférhetetlenség van, mint az nálad felmerülhet.

Tehát fontos lenne tudni mi pontosan pozitív.

A másik fontos dolog, hogy első babád milyen vércsoportú? Ha pozitív te kaptál szülés után anti-d-t?

2015. márc. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Első terhességemnél kaptam antiD-t.

A mostani leleten: egyéb vörösvérsejt antigén: C- E- c+ e+ K-

Vörösvérsejt ellenes antitest: anti-E

2015. márc. 31. 11:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Illetve nem a terhességnél, hanem a szülés után. A lányom Rh-pozitív.
2015. márc. 31. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!