Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama. Terhesség...

Rittanddel kérdése:

23 hetes kismama. Terhesség alatti fogfájás, lüktetés érzése, kezelése az orvos felkereséséig. Mivel lehet csökkenteni a fájdalmat és a gyulladást?

Figyelt kérdés

pénteken semmi bajom és éjjel lüktető fogfájásra ébredtem, és nem tudom megmondani hogy hol fáj mert az egész lüktetett, éjjel 3kor egy algophyrint vettem be, reggelre enyhébb lett de folyamatosan érzem jelenleg tompán. Húsvét után tudok csak orvoshoz menni :( és az még 4 nap... kis faluban lakom.

Gingisol Plusz fogínyecsetelő oldat 10ml ilyenem van otthon de a használatiban azt írja hogy: A készítmény alkalmazása várandós állapotban és szoptatás ideje alatt:

A készítmény biztonságosságára vonatkozóan ezen állapotokban nem állnak rendelkezésre adatok, ezért általános óvatosságból alkalmazása nem javasolt.

Előre is köszönöm a segítséget!



2015. ápr. 4. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Panadolt tudsz bevenni. Kitartást! Azért keddig így nem biztos, hogy maradnék, akkor inkább bemennék a legközelebbi nagyváros ügyeletére.
2015. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cickafarkfű teával tudsz öblögetni,az enyhíti a gyulladást! Nekem néha bevált! Na nem erős gyulladásra!

Kitartást!

2015. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Azt elfelejtettem írni,hogy forró vizes palack kívülről az érintett területre! Nekem az is jó szokott lenni! Próbát megér!
2015. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen terhességi korban algopyrin sem árt ha az neked jobban használ. Helyi érzéstelenítőt sztem nem lehet használni sajnos. :( azért mindenképpen elmennék ügyeletre.
2015. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hála istennek nem erősödik a fogfájás, most a kamillás sós öblögetést próbálgatom, gyógyszert azóta nem kellett bevennem. Ha nagyon rosszabbodik akkor bemegyek városba, de szívesebben mennék a megszokott dokimhoz akiben bízok. ÉS ezt a Gingisol Plusz-t ismeri valaki?
2015. ápr. 4. 13:55
 6/6 anonim válasza:

Szia,


én 13 hetes vagyok, hasonlóképp jártam a múlt héten, 6 napig kapartam a falat - igaz, nekem a bölcsességfogam indult meg. (Mikor máskor?) Tegnap kitört végre az íny alól, azóta, mintha elvágták volna a fájdalmat. Igaz, nekem nem a fogam fájt kifejezetten, hanem az egész állkapcsom, arcom, nyakam, fülem a bal oldalon.


Gingisolt még nagyon koraterhesen (4-5 hetesen) használtam pár napig és a használata alatt vérezni kezdtem. Nekem patikus mondta, hogy gyógyszerszedés helyett kenjem ezzel az ínyemet, utána derült ki, hogy valójában nagy mennyiségű szegfűszeget tartalmaz (népi gyógymódok közé tartozik pl. hogy fájos fogon 1 szem szegfűszeget rágnak el), ami abortív hatású és emiatt nagy mennyiségben vagy olaj formájában tiltott fűszer a terhesség alatt... Szerencsére nem lett baj, de a bölcsességfogammal nem kockáztattam, inkább bevettem az elmúlt 1 hét alatt 2 szem Panadolt (kéket), nekem segített!


Sós-langyos öblögetés nagyon jó!

2016. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!