Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e hatással a babára a HPV...

Van-e hatással a babára a HPV elleni oltás? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

Ha az anya elkezdi az oltásokat és közben kiderül, hogy terhes, akkor lehet valami gond a babával?

Semmi ilyesmi nem történt, csak érdekel a dolog és nem nagyon találtam erről semmit a neten.

Előre is köszi a válaszokat.


2015. ápr. 5. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvostól kell kérdezni. De főleg az első trimeszterben én ugy tudom semmilyen oltást nem nagyon kéne.. És egy rakással a szoptatás végét is meg kell várni. Most hogy a hpv elleni hova tartozik... Passzolok.
2015. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tévedtem egy pár ponton..


[link]


Egyrészt ez azt irja hogy a hpv adható, szoptatás alatt pedig mindegyik.

2015. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg felejtsd el magát az oltást. Semmire sem jó, 2 fajtájától véd, azok mellett meg még bőven akad olyan, ami méhnyakrákot okozhat. Inkább szedj ezüst kolloidot (ha nem vagy érzékeny az ezüstre) bivaly erős immunerősítő, eddig minden nőgyógyászom ezt ajánlotta a HPV "ellen". Nekem van HPV-m és hidd el inkább ez mint az oltás!!
2015. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszokat.

3. Köszi, lehet, hogy megfogadom a tanácsodat. :)

2015. ápr. 6. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Az oltas csak akkor van ertelme ha meg nem elsz nemi eletet vagy negativ a hpv szuresed.

Ha eppen gyereket gyartotok akkor kicsit keso.

2015. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem volt hpv gyanúm, kaptam oltásokat,szedtem gyógyszert következő szűrésen már normál p2-es volt. előtte meg magas kockázatú. úgyhogy azért lehet haszna. nekem anno azt mondták,hogy az oltás nem árt a babának,de csak akkor adják ha muszály,így én nem is kaptam meg a 2.-at meg a 3.at. (az 1.nél nem voltam terhes)
2015. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok! Nincs mit! :)


Utolsó! A kettőnek semmi köze egymáshoz, a magas kockázatú HPV és a rákszűrés két külön dolog. P2 vagyok HPV-vel (magas kockázatúval), úgyhogy az, hogy a legutóbbi rákszűrésed P2 lett az még nem jelenti azt, hogy már nincs HPV-d. Csináltass ismétlő szűrést csak HPV-re.

2015. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
természetesen az orvos nézett mindent,szerencsére nem talált már semmit :-) csak kapok értesítő sms-t amiben nyilván nem ír kisregényt,hanem p2 teljesen rendbent. külön megbeszéltük,hogy néz újra mindent,ha rendben van,ír smst,ha nincs visszamegyek és átbeszéljük az oltást gyógyszert.
2015. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!