Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fürödhetek tóban, strandon ha...

Fürödhetek tóban, strandon ha kismama vagyok?

Figyelt kérdés
Hat hetes kismama vagyok,pénteken megyek nyaralni.Lesz valami bajom,ha vízbe megyek? (uszoda,strand,tó)
2008. aug. 27. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Tóba inkább ne, strandon meg max 27-29 fokos vízben, mert azt fertőtlenítik.
2008. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm azt javasolta, hogy uszodába ne menjek, mert ott sok csúnyságot el lehet kapni, viszont lehet nyugodtan fürödni bármelyik magyar tóban. (Balaton, velencei, tiszató stb.) Persze ott is csak akkor ha zárt a méhszáj.
2008. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. Szerintem hiába fertőtlenítik a strandokat akkor is nagyon bacis, sőt a sok fertőtlenítő sem jó a kismamának.
2008. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Neten keress rá, hogy mit írnak a tóról. Időnként ellenőrzik a víz minőségét, van, amelyik valóban szennyezett és nem ajánlják, de a legtöbbel nincs gond.

Egyébként pedig inkább a nyílt víz egy jobb vízminőségű tóban, mint a strandolás és az uszodába járás, legalábbis eddig én még soha semmit sem kaptam el nyílt vízben fürdésnél terhesség előtt sem, strandon viszont a hüvelyi fertőzésen kívül a hasmenős-hányós vírusfertőzést is könnyebb össze szedni, ami ilyenkor veszélyesebb lehet, mint egy gombásodás.

Arra figyelj oda, hogy a víz ne legyen túl hideg (és túl meleg se, bár kétlem, hogy egy tó vize túlságosan felmelegedne).

2008. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az első harmadban kerülendő minden féle fűrdőzés, mert még igen nagy a kockázat a vetélésre egy esetleges felfázástól, vagy fertőzéstől. Szerintem ne kockáztass, ki lehet bírni strand nélkül, most a baba a fontosabb.
2008. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első harmadban én sem mennék bele. Én is megkérdeztem a védőnőt erről, ő is azt mondta, hogy tóba lehet menni,strandra ne.
2008. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mennyire vagy érzékeny, mennyire szoktál elkapni valamit. Mindenki mást mond.

Én pl strandra nem megyek amúgy sem, mert 10 mp a vízben, és egy hónapig dokihoz járok. Ellenben bármilyen természetes vízbe bemehetek, és be is mentem volna terhesen is, ha jó idő lett volna:-)

2008. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem már az 5. héten azt mondta a dokim, hogy nyugodtan úszhatok, járhatok strandra. Voltunk nyaralni, úsztam a Balatonban, úsztam már strandon is, és semmi bajunk nincs.
2008. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,de mivel nagyon megoszlanak,inkább megkérdezem a dokimat.De azért még1szer köszi....
2008. aug. 28. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!