Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes kismama vagyok....

14 hetes kismama vagyok. Meddig fürödhetek kádban? És utána csak zuhanyozni szabad?

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Amennyiben a méhszáj zárt, nyugodtan fürödhetsz kádban akármeddig, de ne forró vízben, hanem max. 38 fokosban. Én az elsővel végig fürödtem, mert jólesett, mégis túlhordtam a babámat. Kellemes babavárást! :)
2008. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Kádban nyugodtan fürödhetsz, csak nem túl meleg vízben és nem sokáig. Én is végig kádban fürödtem langyos (nem hideg!) vízben (max 5-10 percig), mondjuk a vége felé inkább a kényelem miatt jobb a zuhany.

Azt, hogy a melegvíz mennyire indítja be a szülést, nem tudom mennyire igaz, mert én pl. az utolsó 2 hétben már direkt melegebb vízben fürödtem, 15-20 perceket és 2 nappal túl is hordtam a kislányom. Szóval szerintem csak annak indítja be a szülést a melegvíz, akinek amúgy is beindult volna.


Szülés után 6 hétig pedig szigorúan csak zuhany a fertőzésveszély miatt.


Könnyű szülést!


6 hetes kislány anyukája

2008. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Igen csak megoszlanak erről a vélemények majd meglátod a válaszokban. A terhesség első harmadában nem javasolják a kádban való fürdést, mert a meleg víz alhasi vérbőséget okoz és kilökődhet a magzat. Persze, hogy mi számít meleg víznek az mindekinél más, ettől függetlenül és betartottam. Aztán a második harmadtól végig fürödtem. Ügyeltem rá, hogy a kád mindig fertőtlenítve legyen és az is fontos, hogy nyitott vagy zárt-e a méhszáj a kismamának. Nekem zárt volt a terhesség alatt. Ha viszont nyitott akkor a kismamaának kerülnie kell a kádfürdőzést. Az utolsó harmadban szintén óvatosan kell bánni a fürdéssel, mert ugyanúgy a meleg víz mivel alhasi vérbőséget okoz koraszülést idézhet elő.

Én most múltam 39 hetes és 2 napja kezdtem megint zuhanyozni. Ezt a kis időt már kibírom a kád nélkül. Jelzem az én terhességem normál lefolyású volt!

Az a lényeg, hogy legyél tisztába, hogy mit szabad és mit nem a terhesség alatt és azt is vedd figyelembe neked milyen a terhességed, valamint nőgyógyász és védőnő tanácsát ki lehet kérni, végül dönts a saját belátásod szerint, de így a felelősség is a tied.

2008. nov. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
erről tényleg megoszlanak a vélemények.az első babámmal is végig kádban fürödtem(nem éppen langyos vízben-félig forró)most 33 hetessen még mindig kádban fürdők a lánykámmal(2 és fél éves)ugyancsak melegebb vízben.az viszont tény és való hogy szülés után kerülendő a fertőzés miatt(akármennyire is tiszta az a kád)
2008. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
én a terhességem eleje óta zuhanyozom pedig mindenem a kád, én mivel már vetéltem el igy nem kockáztattam. alig várom hogíy jó forró vizbe fürödhessek, még sok van 20 hét a szülésig.
2008. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

nem szabad kadban furdoni!!!

en ahogy megtudtam hogy terhes vagyok azonnal atvaltottam zuhanyra egesz terhesegem alatt csak zuhanyoztam kulomben is sokkal egezsegesebb a zuhanyzas!

2008. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ameddig dokid nem tiltja a kádban fürést. De amíg a méhszáj zárt, nem voltak komplikációk, addig engedni szokták. Én pl. 29 hetes vagyok, és kádban fürdöm. Ha ezt tiltja a doki, akkor persze marad a zuhany.
2008. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!