Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézis - hallottatok...

Amniocentézis - hallottatok már ténylegesen vetélésről? 38 éves vagyok, első babával és a dokim mindenképpen javasolja. Nagyon félek, volt már egy 8 hetes spontán vetélésem fél éve. Persze, tudom, kicsi a kockázat, de mégis rettegek.

Figyelt kérdés
Ismertek olyat, akivel tényleg megtörtént a legborzasztóbb, és elvetélt amnio után?
2010. febr. 19. 15:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Én is 38 leszek, 19 hetes vagyok. Nekem jó lett a kombinált teszt, afp, és a két genetikai ultrahang. Nem ajánlották az aminot.Ha neked is jó minden leleted, akkor sztem ne engedd. Sajnos pont egy ismerősömnek ment el a szúrás miatt a babája. Soha többet nem lett neki gyerek. De az csak az én véleményem. Jó döntést!
2010. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Kicsi a kockázat? 1% az már nem kicsi, hanem nagy! Nagyobb a vetélés kockázata, mint hogy beteg babád szülessen.


A közvetlen környezetemben szerencsére nem hallottam ilyen vetélésről -amniót se csináltatott senki -, de nem egy helyütt olvastam már, hogy az évek óta, nagy nehezen, lombikkal összejött baba elment a szúrás miatt. :-(


Amniot csak akkor javasolt csináltatni, ha előtte minden más vizsgálat - 12. és 18. heti Uh, 16. heti AFP, integrált és kombinált vérteszt - rossz eredményt hozott ki. Amnióval ne kezdjétek semmiképp se!!


Ha tudtok, menjetek el a kérdéseitekkel Czeizel Endréhez, és kérjetek tanácsot tőle. Vagy ha nem hozzá, akkor egy másik genetikushoz.

2010. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy mindkét genetikai uh csak "jósol", úgymond esélyeket számol, de csak az amnio diagnosztizál, tehát csak ez tárja fel biztosan, ha baj van. És kitart amellett, hogy csináltassam meg.
2010. febr. 19. 16:17
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
ne hagyd magad! Az amnión való vetélésnek nagyobb a kockázata, mint annak hogy beteg lesz a gyereked...
2010. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Én megcsináltattam. Igen, van 1% esély, hogy baj lesz..de a beteg babára még nagyobb ennyi idősen. Amikor én voltam, 12-en voltunk cvs-en. Egyikünknek se lett semmi baja, mindenkinek negatív lett az eredménye, 1 valakinek volt egy pici barnázása utána. Az ismerőseim közül is rengetegen megcsináltatták ilyen-olyan ok miatt, senkinél nem lett semmi baj. Ha betartod az orvos utasítását és a mintavétel után 2 hétig kíméled magad, hidd el nem lesz gond. Emellett igen, a különféle vizsgálatok csupán azt mondják meg, mekkora esélyed van egy beteg babára, ez viszont ténylegesen kimutatja, ha a picinek valami baja van. Neked kell dönteni..más nem tud helyetted!
2010. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Így van, a többi diagnosztikai eljárás csak esélyeket mond, az amnio meg biztosat. De az amniótól nem gyógyul meg a gyerek. És még ha az amnio tökéletes lesz, akkor is születhet beteg babád, pl szívfejlődési rendellenességgel, hiszen nem szűrnek mindenre, csak pár rendellenességre.


Te döntesz.


De én nem csináltatnám meg semmi pénzért.

2010. febr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsinálttam és amikor én voltam rengeteg kismama voltAz "eredményhirdetésen" mindenkivel minden rendben volt.Helyetted dönteni nem lehet,bár tudom nagyon nehéz helyzet.
2010. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Tudom, dönteni nekem kell, de nagyon nehéz. Vessetek meg, de nem szeretnék dows-kóros babát szülni. Milyen élete lenne?? Főleg akkor, ha én már nem leszek?
2010. febr. 19. 16:33
 9/25 anonim ***** válasza:
56%
Nezd, ha szuletik egy beteg babad ugy, hogy nem csinaltatod meg ezt az amn. akkor orok eletedre banni fogod, hogy nem hallgattal az orvosodra! Ez tenyleg a te dontesed. En viszont biztosan megcsinaltatnam, hiszen inkabb ezt, mint egy beteg gyereket a vilagra hozni! Az kinek lenne jo?
2010. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha nem szeretnel beteg babat akkor mi a kerdes? Csinaltasd meg es kovesd az orvos utasitasat!

Kulonben latod az osszes valaszolo mast irt, mert mindenre van pelda.

2010. febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!