Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hét 3 naposan 1960g a baba...

34 hét 3 naposan 1960g a baba súlya. Mi lehet az oka? Volt valaki így? Mekkora lett a baba?

Figyelt kérdés
A dokim szerint lehet csak simán ő ilyen pici baba. Mindenesetre figyelik, mennem kell uh, áramlásvizsgálat és "hízókúrán" vagyok. Első két babám se volt óriás. Ja és most még a vizem is kevés. (1.gyerekem 35 hétre 2650g, a 2. 37 hétre 3150g) De most ha ugyan ebben az ütemben gyarapszik és végig kihúzom, akkor is kb 2700g lesz a doki szerint.

2015. ápr. 9. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igazából, ha 2700 gramm körül születik, az nem baj!

Nálunk a családban sok kicsi baba született időre, mind egészségesen.

Nem minden baba nő 4 kilósra, és ez nem gond. Ha nem találtak semmi eltérést, ha a terhességed rendben van, akkor nincs min aggódni.

Amúgy a becslés, csak tipp. Lehet ettől még akár nagyobb is a babád.

2015. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehagytam a pontos adatait. Íme: BPD 86mm, TAD 77mm, FL 55mm. Félek, hogy ő is korábban érkezik és nem lesz ideje meghízni, vagy ami még rosszabb, hogy valami baj miatt nem tud eléggé gyarapodni. Kérem írjon, aki ugyan ilyen cipőben járt.
2015. ápr. 9. 13:41
 3/16 anonim ***** válasza:
szia.szerintem az enyém sem lesz sokkal nagyobb.most volt 32 hetes és 1705 grammosnak saccolták.de különben simán lehet ,hogy nagyobb.meg a tiéd sem extrémen kis súlyú ne aggódj biztosan nem kóros.megkérdezhetem 32 hetesen mekkora volt ?(ha mérték akkor)
2015. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 38.hèten született 2630g ès 48 cm. Nekem is mondták,h nem lesz nagy baba. Utolsó hetekben heti 2x ctg-re jártam + ultrahang. Áramlás vizsgálaton minden normális volt. Most 21 hós egèszsèges kisfiú....egyik barátnőmmel egyszerre voltunk terhesek. Neki magas volt a vèrnyomása vègig. Neki az mondták,hogy a 37.hèten beindíják a szülèst. A kicsi a 33.hèttől nem hízott szinte semmit. Egèszsèges kislánya van aki alig volt 2kg amikor született. Angliában èlünk ès ez itt törtènt. Folyamatosan járt hozzá vèdőnő+ő is ment korházba szinte minden nap vizsgálatokra...nem tudom Magyarországon ilyen helyzetben mit csinálnak...szerintem csak nyugi+ egyèl annyit amennyi jól esik ès pihenj amennyit csak tudsz. Ha nem nő meg a pocakban kint majd behozza a lemaradást..
2015. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Talán nem lesz nagy baba, de ez tényleg nem feltétlenül jelent rosszat. Nekem pl nagykönyvi 2kg-ot mondtak 32hetesen és mégis csak 2600grammal született a babám időre. Nem hiszem, hogy 8hét alatt csak 600grammot hízott volna.

Azért természtesen nem árt odafigyelni a terhességedre, a doki biztos ezért küldött plussz UH-ra és vizsgálatra.

Majd írd meg, ha megszületett, hogy mekkora lett.

2015. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
30 hetesen voltam, akkor BPD 78mm, TAD 68mm, FL 55mm. Ekkor 1440g volt, azt hiszem. (Ez se stimmel nekem, hogy eltelt 4 hét és a combcsontja nem nőtt?!??)
2015. ápr. 9. 14:20
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok, gyors és nyugtató üzeneteket. Nem óriás babát szeretnék, csupán egészségeset! Annyi rosszat hallani. :( Egy kismamának pont olyan hírek kellenek, hogy vmi eltér a normálistól... persze aggódok, de igyekszem nyugodtnak maradni, hogy ne ártsak a lányomnak. :) Megírom majd, hogy mi lett a történtünk vége!

(ezzel nem zárnám a kérdést, tapasztalatot szívesen olvasnék, hogy kinél hogy volt)

2015. ápr. 9. 14:27
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kèrdező! 34+6 naposan szültem a kisfiamat előző reggel 2200g ra saccolták. Ehez kèpest 1900g ès 44cm- vel jött a világra.Tökèletes csöpsèg volt csak 2 hetet PIC en töltött mert 2000g alatt nem adják haza.Az áramlást tènyleg nagyon nèzesd.Az enyèm csomót kötött a köldökzsinórra!

Szóval ne aggód, nem baj, ha kicsi legalább könnyebben kijön ès tovább babázhatsz:)Könnyű ès gyors szülèst kívánok:)

2015. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Lematadt, hogy megrepedt a magzatburok de a baba bedugta a fejèvel, de szivárgott a víz èszrevètlen.az uh-on már csak a feje volt vízben.Remèlem segített valamit:)
2015. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40. hétre születtem 1800 grammal! A doki se volt maga biztos, hogy egyészséges gyerek vagyok! Az voltam csak kicsit picike 😉 valószínűleg ikerterhességnek indultam aztán a tesó eltűnt. Ne pánikolj oké!? 😊
2015. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!