Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatokra fognak...

Milyen vizsgálatokra fognak tovább küldeni ha alacsony a pajzsmirigyem?

Figyelt kérdés
Ma hívott a védőnőm hogy Megérkezett a laboreredményem és azt mondta hogy a pajzsmirigy kicsit alulműködik.Ez nagy baj?Tovább küldenek vizsgálatokra?
2015. ápr. 9. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bizony nagy baj!

Keress ra interneten. Vetelest okoz a jobbik esetben. A rosszabbik esetben szellemileg serult lesz a baba.


Az elso 12 het a meghatarozo, mert addig nem mukodik a baba pajzsmirigye. Ha az elso 12 hetben alulmukodik a kismama pajzsmirigye, es nincs azonnal kezelve, akkor gaz.

2015. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Uh hát nagyon jó 9hetes vagyok amúgy.De a védőnő nem nagyon kapkodja el a dolgot múlthét hétfőn voltam vérvételen és csak ma hívott hogy mi van.
2015. ápr. 9. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Hivd fel gyorsan, es kerdezd meg, hogy mennyi a TSH, a T3 es a T4 szinted!
2015. ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért első, nem kell ajtóstul rontani a házba, jobbik esetben SEMMIT nem okoz. Nekem terhesség alatt 8 volt az értékem (segítek, a referencia tartomány felső határának kétszerese) a gyerekem köszöni szépen él, és egészséges!


Kérdező: ultrahangra fognak küldeni, azzal a lelettel és a véreredményeddel menned kell endokrinológushoz. Lehetséges, hogy az további vérvizsgálatokat kér. Írnak fel gyógyszert, amit minden reggel szedned kell, és néhány hetente ellenőrizni fogják a pajzsmirigy értékeidet vérvétel útján.

2015. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

KEdves utolso, bizonyara magas volt a tsh-de, de mellette normalis a T3 es T4. Ez nem pm-alulmukodes.


De nyugodtan biztasd arra a kerdezot, hogy nyugodjon meg, ne jarjon utana. Ha szellemileg fogyatekos lesz a gyere, akkor majd biztos szettarod a karod, hogy sorry.

2015. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jaj csajok ne vitatkozzatok ő csak meg akart nyugtatni.Remélem nem lesz semmi gond.am azt mondta a védőnő hogy csak kicsi az eltérés ne aggódjak
2015. ápr. 9. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Bizonyára. Te már csak tudod. Nyilván te elemezed ki azóta is a leleteimet.
2015. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem igy van, es valoban pm-alulmukodessel egeszseges lett a babad, akkor rebegj halat az egieknek. De akkor is felelotlenseg elbagatelizalni a dolgot.


En pl. egyszer ugy mentem at az uttesten, hogy nem neztem korul, de nem utottek el. Megsem mondom seninek azt, hogy felesleges korulnezni az uton, mert veszelytelen. Szolj, ha nem erted a hasonlatot...

2015. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyan idézd már azt a mondatomat, ahol azt írom a kérdezőnek, hogy NE menjen orvoshoz, mert én valahogy nem találom.
2015. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, ird be a google-ba, hogy a pm-alulmukodes veszelyei terhesen (vagy hasonlo), es olvasd el, amiket orvosok irnak.

Utana rad van bizva, hogy mit hiszel.

2015. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!