Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas inzulinszint, alacsony...

Magas inzulinszint, alacsony D vitamin, terhesség alatt? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a labort, az inzulin szintem 19-es, 24-ig normál, tehát "nincs teendő".

A D szintem 52 és 75 felett normál. Na most napi 3000IU D vitamint szedek már így is és ennyit sikerült elérni 2 év alatt, hogy 14-es szintről 52 lett. Szedjek többet? NEm árt a babának?

És a magas inzulin? (szerintem a 19/24 az magas, de határon belül van, sosem foglalkoztak vele emiatt)



2015. márc. 10. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy normális szerintem próbáld visszafogni a cukor/szénhidrát fogyasztást. Hátrányod nem lesz belőle. Annyira amennyire megy.

D-vitamin.. hát.. szedjed még valameddig aztán csökkentsd az adagot 2000-re.. Zsírban oldódó vitamin, nehogy túllődd. De ha ilyen messze vagy a normális értéktől akkor ez nem fog gyorsan bekövetkezni. Mondjuk én azt se tudtam hogy mérik a D-vitamint is. Inzulinról is teljesen más számokat tudok, én úgy tudom 6-7 között van a max értéke.

2015. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen, én is azt olvastam IR-eseknél, hogy 5 körüli inzulin érték kell a teherbeeséshez. Sajnos a referenciatartomány a laboroknál ennél jóval magasabbat is megenged, nekem most a papíron 2.6-24.9 mIU/l van és ebből 19.4 az enyém. Szerintem ez éhgyomrinak nagyon magas, de az orvosaim kivétel nélkül csak a határokat figyelik/figyelték.


A D vitamin 75-250 nmol/L között jó, nekem most 52 lett, végre nem 14, meg 12. Endokrinológus kezdte el nézetni, de a nőgyógyász is szó nélkül lekéri, ha kérem rá vérvételeknél. Az 52 is alacsony, de már félek a vesekő miatt is 3000IU felett.


Azért kérdezném ezeket, mert itt sokan tudnak többet nálam ezekről, hátha valaki már végigjárta ezt orvossal is, aki nem elégedett meg a határokkal...

2015. márc. 10. 16:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Az 5-ös inzulin az éhgyomorra értendő, terhelés során nyugodtan felmehet 19-re.

Ettől függetlenül nyugodtan kiiktathatod a fehérlisztes, cukros dolgokat az életedből, azzal csak jót teszel mindkettőtöknek, és idősebb korodban hálás leszel magadnak. :)

2015. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Éhgyomri volt a 19.

Terhelést most nem csináltak, majd a 24. hétena vércukorterheléssel együtt talán :(

2015. márc. 10. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a D vitamin addig normális és neked két évbe került felnyomni 52-re, akkor szedheted nyugodtan a következő vérvételig, gondolom 3-4 hónap múlva lesz még.

A cukor.. nem tudom, lehet más mértékegységben lenne megadva mint pl az én laboromnál? Furcsa. Ha 19 belefér a tűrésbe akkor szerintem csak ez lehet.

2015. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem cukor, inzulin. A cukrom 4,5-5,5 általában.
2015. márc. 10. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja inzulin.. Én azt hittem csak cukrot néznek :O
2015. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Akkor a 42 nagyon magas inzulin terhelésnél 120 perces 0 perces 3,0
2015. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!