Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes vagyok, az utóbbi...

13 hetes vagyok, az utóbbi időben elég depis a hangulatom. Ti tapasztaltátok már ezt? Mit tehetnék, hogy kirángassam magam ebből a mélabúból?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyere masszázsra, én kigyógyítalak belőle! :-)

Gyógymasszőr

2010. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is rossz gondolat, én imádok maszíroztatni, de azt hallottam, hogy terhesség alatt nem szabad, vagy legalábbis nem mindenhol.
2010. febr. 19. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy talpat nem szabad masszíroztatni.

Egyébként és is 13 hetes vagyok. De nálam nincs depi! A rossz idő zavar most már nagyon, még a 2 perces napsütésnek is rettenetesen tudok örülni. Lehet, hogy Nálad is ez a gond. De most már bízzunk benne, hogy hamarosan itt a tavasz!

Boldog és egészséges babavárást Neked! Is!

2010. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Neked is könnyű babavárást :)

Tényleg lehet a borongós időtől van rossz kedvem mostanában, alig várom hogy végre süssön a nap.

2010. febr. 19. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, sokakkal előfordul. Nem is beszélve a bizarr, vagy egyenesen rossz álmokról. De az, hogy feltetted ezt a kérdést, máris nagy lépés előre. Segíthet bármi, ami kisegít máskor egy morcos napon: vicces filmek? Séta? Lepd meg magad valami aprósággal? Vacsora a pároddal, vagy a családdal? De ha tudod, honnan ered az aggodalmad, akkor érdemes azt orvosolni. Önbizalmat meríthetsz babavárásról, szoptatásról szóló könyvekből, tanulhatsz relaxációs technikákat (ezek tényleg hatékonyak ilyenkor), kereshetsz egy kismamaklubbot a környéken, vagy, ha működik feléd, akkor ellátogathatsz egy La Leche Liga találkozóra. A legjobb megoldás biztosan az lesz, amit magad találsz ki, úgyhogy sok sikert kívánok hozzá!
2010. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz hozzáteszem egy on-line szülésre és babára felkészítő tanfolyam címét, mert több fenti tippre is találsz rajta segítséget

www.maternet.hu

2010. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Terhesen is szabad masszíroztatni, sőt kifejezetten egészséges, segíti a baba kihordását és a szülésre való felkészülést is. Természetesen vannak eltérések, például helyből ott van, hogy nem lehet csak úgy hasrafektetni a vendéget. :-) Megváltozik a fogások ereje is, gyengédebben végezzük a masszzázst, és több visszajelzést kérünk.


Azt szokták ajánlani, hogy az első trimeszterben a derekat és a hát alsó részét ne masszírozzuk. Ebben is megoszlanak a vélemények, de ha elfogadjuk ezt a nézetet, akkor sem általános ellenjavallat, csak a mondott testrészekre vonatkozik. Van még egy-két dolog, amire figyelni kell, ezekre természetesen figyelni fogok. A trimeszterek számítása nem mindenhol egyforma, de te lényegében a végén vagy az elsőnek, bár van, ahol a 14. hétig számítják. A lényeg, hogy nyugodtan kaphatsz masszázst, sőt jót is tesz a testi és lelki egészségnek.


Természetesen minden esetben, nemcsak a terheseknél, lehetnek a masszázsnak kontraindikációi, amelyekre egy személyes beszélgetés során lehet rákérdezni. Ha egyébként egészséges vagy, akkor valószínűleg nincs akadálya. A depi pedig kifejezetten javallat a masszázsra. :-) Írok neked privit.

2010. febr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!