Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért görcsöl, szúr ennyire a...

Miért görcsöl, szúr ennyire a hasam?

Figyelt kérdés

9+hetes vagyok és 2. napja szúr,fáj a hasamalja. Magnéziumot szedek jó sokat de nem nagyon hat.

Baj lehet?


2015. ápr. 9. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

a várandósság velejárója a különféle hasi fájdalom, sajnos.

a nagyon erős, vérzéssel járó fájdalom a veszélyt jelző, ha ilyen van, akkor azonnal orvoshoz kell fordulni!


de az, hogy itt sajog, ott fáj, feszül, görcsöl, az többnyire természetes. tágul a méhed, nyúlnak a méhszalagok... később az, hogy rúg a baba, megfordul, a vége felé a jósló fájások ...


szerintem nekem minden nap fájt valahol a hasam. (tök problémamentes terhességem volt)

ja, 3. hónap után ha túl aktív voltam, volt, hogy bekeményedett, attól is fájt... erre pl. a magnézium jó, igen.


ha sajog a pocakod, kicsit mindig pihenj le, lazítsd el magad.


a kis sajgások normálisak, mondom, ha vérezgetnél, vagy kisérő tünetekkel járó (pl. rosszullét) erős fájdalmat érzel, akkor viszont irány a doki.

2015. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legelejetol ereztem vmit, vagy menzi szerű görcsök, vagy feszül vagy szúr vagy mikor mi. Amúgy mennyi az a jó sok magnezium?
2015. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Reggelre jobb lett,azt hiszem többet kell pihenni.

Béres magnézium +B6 ból vettem be vagy 5-t

2015. ápr. 10. 08:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az elején nekem is így volt,meg is ijedtem mert nekem néha jobban fájt mint a menstruációs görcsök. Vérzésem nem volt így gondoltam hogy növekszik a méhem,nyúlnak a szalagok.. Aztán kb a 12.hét után elmúlt,mivel szedek mindennap magnéziumot így eddig keményedni sem keményedtem. Szerintem ha nem vérzel tényleg ne ijedj meg és béres magnéziumból ne szedj be napi 5öt ebben több a magnézium mint a magne b6-ban amit a legtöbb kismama szed. Én is ezt a bérest szedem és napi 1-et szoktam,egyszer fordult elő hogy kettőt mert akkor görcsölt a far és a combizmom
2015. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelj majd oda, hogy a B6-ból napi max 25 mg a maximális ajánlott adag terhességnél! (külföldön a 200 mg-ot is engedélyezik, de a magyarországi betegtájékoztatókban a 25 mg a megengedett) :)
2015. ápr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Juj kérdező, nem akarok beszólogatni de a béres magnézium +b6-ot én jól ismerem, nagyon jó magnézium de napi kettővel olyan túladagolásom volt, hogy azt hittem ügyelet lesz belőle. (alig vert a szívem, gyakran fulladtam). Én ketté szoktam törni és úgy osztom el a napi adagot. Másfél terhesség esetén belefér. De 5 nehogy sok legyen.
2015. ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!