Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NT szűrés, Quartett-teszt nem...

NT szűrés, Quartett-teszt nem ugyanaz?

Figyelt kérdés

sziasztok. 17 hetes vagyok és mennem kell NT szűrésre, ami elvileg a down-kór szindrómát vizsgálják. Van viszont ez a Quartett-(Négyes) teszt amivel szintén a down-kórt vizsgálják de azért fizetni kell és nem kötelező. Akkor ha jól értelmezem """felesleges""" befizetnem a Quartett-tesztet, ha az NT vizsgálattal is megtudják mondani, hogy down-kóros e a babám.. nem értem. lehet én vagyok a buta.

Az első babám és nem vagyok jártas az ilyenekben. köszönöm a válaszokat előre is :)


2015. ápr. 10. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz. Az NT szűrés kizárólag a tarkóredő vastagságát méri, ami 3 mm alatt normális. A négyes teszt (quartett) egy sokkal komplexebb, alaposabb, biztosabb eredményt adó vizsgálat, ami nem csak Down-szindrómára hanem más kromoszóma rendellenességekre és velőcső záródási rendellenességekre is szűr.

Természetesen ez nem kötelező, te döntöd el hogy szeretnéd-e.

2015. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: amúgy 17 hetesen az NT szűrést már nem értem... azt 12 hetesen végzik.
2015. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólóval együtt: Nem értem a kérdést. Dokid mit mondott, mi az, hogy NT szűrés??? UH-od mikor volt?


Amúgy meg nem tudják megmondani egyikkel sem, sem a 12 hetes nyaki redő méréssel (amit szinte bűn Down szűrésnek nevezni.... ) sem a quartett teszttel, mivel egyik sem 100%-os bizonyosságú.

2015. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17 hetesen??

12 hetesen nem szurtek a Down-t?

2015. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szurtek, mert lemaradtam rola, azert megyek erre a negyes tesztre. Jovohet utan megyek UH-ra.
2015. ápr. 10. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!