Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down-ra negatív a kombinált...

Down-ra negatív a kombinált szűrés, Edwards-ra és Patau-ra közepes? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ma voltam az Istenhegyi úton kombinált teszten. 13+3 napos terhes vagyok, második babával. Az uh-ot Hajdú Krisztina doktornő csinálta. Tarkóredő 2,2 mm, orrcsont látható, minden a legnagyobb rendben a doktornő szerint.

Rá másfél órára megkaptam a véreredményt, ahol az jött ki,hogy a Down 1:1247, Edwards: 1:804, Patau: 1: 2673. A hölgy, aki kiadta az eredményt mondta,hogy ez köztes kockázati érték. Ő vagy a NIFTY tesztet javasolná, vagy a 4-es tesztet, vagy a 18. heti genetikai uh-ot, ott náluk. A NIFTY viszont 160 ezer forint. A 4-es csak 22 ezer, de az állítólag nem 100%-os. Rákérdeztem,hogy uh-on lenne-e már tünete ezeknek a szindrómáknak. Mondta,hogy igen, már elképzelhető,hogy lenne, bár a legjobban a 18. héten látszanak, de Hajdú doktornő az egyik legjobb genetikus-nőgyógyász, biztos alaposan megnézte. Nekem így ez egy kicsit ellentmondásos volt. Felhívtam a dokim, ő mondta,hogy kicsi az esély, de nyilván nem lehet kizárni, és nem meri vállalni a felelősséget,hogy most azt mondja,hogy ezt vagy azt tegyük. Mondta,hogy Szegeden keressem fel uh-ra dr. Szabó János genetikust. Ha ő megvizsgál és minden ok, akkor ok.

Megmondom őszintén nem annyira kevés összeg az a 160 ezer. Nyilván ha nagyon muszáj ki tudjuk fizetni, csak nem tudom,hogy így,hogy az uh-on eddig minden rendben, van-e értelme.


2015. ápr. 9. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
prena teszt. Csak drága.
2015. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! De akkor már nem sok különbség lenne a NIFTY és ez között.
2015. ápr. 9. 19:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos hasonló helyzetben vagyok, mint te a kombináltra az van írva, hogy negatív, de köztes érték.

Nekem a Down lett rossz: 1:787.

Uh jó és amúgy több, mint 13 hetes voltam a vérvételkor.

Én úgy döntöttem megcsináltatom a 4-es tesztet és ha rossz, akkor megyek tovább Nifty-re, bár nem vagyunk milliomosok, de van ennyi, ha muszáj.

A védőnő szerint az amino a tuti, de már nagyon érzem mocorogni a kicsit és félek, hogy elveszíteném.


Most 16 hetes a kicsim és nekem a 3. babám lesz.

2015. ápr. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Inkább a prenatest! Mégis csak németországban vizsgálják! Megéri, én az életkorom miatt csináltattam, hála minden negatív!:)
2015. ápr. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most reggel is beszéltem a dokimmal. Azt mondta,hogy átgondolta és ő továbbra is az javasolná,hogy menjek el a szegedi profhoz és nézzük meg ő mit lát, hiszen ez a szindróma az amelyik uh-al is eléggé jól szűrhető, mert látványos jegyei vannak. Ha a prof javasolja a további vizsgálatokat, akkor tovább megyünk.

Kedves 2-es válaszoló. Te hol csináltattad a kombit? Hány éves vagy?

2015. ápr. 10. 08:17
 6/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


A dokim Egerben vette le a vért, de felküldte az Istenhegyire. Egyébként genetikus is és ő a 4-es tesztet javasolta.

Szerintem jól teszed, hogy a dokidra hallgatsz.

Egyébként 37 leszek mire megszületik a kicsi, de a másik kettőt is 30 felett szültem és egészségesek.

2015. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem! Én 32 vagyok! Gondolkodtam én is a 4-es teszten, de pont a férjem mondta,hogy ő is utánaolvasott az éjjel, és az is csak kockázatbecslés,és az sem 100%-os. Nyilván a NIFTY lenne a legbiztonságosabb.

Meg tényleg bízom abban,hogy Hajdú doktornő jó szakember. Mondtam is neki a vizsgálat elején,hogy ideges vagyok. Kérdezte,hogy miért. Mondtam,hogy minden uh előtt tök ideg vagyok. Elég sokáig nézte a picit, mert nem igazán akarta megmutatni a nemét, így többször "végigment" az egész babán 3 és 4 D-ben. Talán kisfiú, de csak pár másodpercre tette szét a lábát, szóval nem biztos. :) A méretei rendben vannak, egy nappal kisebb a gép által számított kor, a valódinál. A papírra az van írva,hogy koponya ép, hasfal, mellkas zártnak látszik. Normál hasi echogenitás, négy végtag látható. Szívműködés szabályos.

Amikor jöttünk ki, még mondta is,hogy kár volt idegeskedni. Nem tudom, de ebben bízom. Akarok bízni!

2015. ápr. 10. 08:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és ami kicsit "ellenszenves" volt a hölgyben,aki kiadta a véreredményt,hogy nagyon a NIFTY-t erőltette. A 4-es tesztet, csak úgy mellékesként jegyezte meg. Isten ments, hogy megszóljam, de nyilván úgy látszik,hogy nekik az a cél,hogy a drágább vizsgálatot csináltassa az ember.
2015. ápr. 10. 08:53
 9/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Igen a 4-es csak becslés, de a kombinált is az. Ráadásul nekem, majdnem időn túl csinálták meg a kombináltat, mert az sztk-s doki elszámolt és későn jutottam el az új dokihoz. Az uh pedig jó és ebben nagyon bízok, mert a doki gépe hiper-szuper és ugye a doki is nagyon alapos és szakmailag elismert.

A 4-est, pedig pont időben vették le (már az eredményt várom).

2015. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, a kombi is becslés!

Akkor ezek szerint te is az uh-ban bízol inkább! :)

2015. ápr. 10. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!