Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hétben vagyoki. Vannak...

30 hétben vagyoki. Vannak olyan vizsgálatok amik bár fizetősek de érdemes lenne a baba érdekében megcsinálnom? Pl milyen betegségekre lesz hajlamos a baba már ilyen vizsgálatról is hallottam.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

30-ik héten már ilyen jellegü vizsgálatok nincsenek.

Ugye az elsö 12 hetes vizsgálatnál van a genetikai betegségek szürése. Aztán 20-ik héten van a rendellenességek vizsgálata, mint pl a farkastorok, nyúlszáj, szív, vese, gyomor stb... elváltozásai. Ezek álatlában fertözés miatt lesznek ezek az elváltozások.


Ezek után még persze egy rendes UH-al is kiderülhet(vagy csak szülés után), hogy baj van, de már konkrétan nem nézik ezeket.


Igazából nem is tudom elképzelni, mi az amit mondasz, hogy milyen betegségekre lesz hajlamos?`Hogy lesz-e alergiája, vagy lesz-e asztmája, vagy mi? A te véredböl sokat nem tudnak megállapítani(ezért veszenek magzatízböl próbát a biztos eredményhez), UH-n meg ezek nem látszanak.


DE nekem van 2 nagyon jó ismerösöm is akiket rendesen vizsgált az orvos, és mindegyiknél volt gond(most már egészséges gyerekek), amit elvileg talán még látni is kellett volna az orvosnak, de még sem látta az UH-n.


Szerintem ne parázz erre rá. Ha baj lenne, az orvos már észlete volna.

2015. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. Én nem parázok. CSak anyám ideges hogy ő mindent kifizet de a lehetséges összes vizsgálatra menjek el. De egy uh mindent kimutat. Ő már hallott arról hogy akár azt is megtudhatom hogy lesz e allergiája a későbbiek folyamán.
2015. ápr. 10. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezd meg anyukádat, hogy mit csinálna, ha most 30-ik héten kiderülne, hogy a gyereknek óriási alergiája lesz...


Egyébként ilyeneket tuti nem tudnak kimutatni, mert az alergia bármikor kialakulhat. Az az immunrendszer helytelen reakciója, és egy magzatnak vagy újszülötnek még immunrendszere sincsen.

2015. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!