Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány csomag 1-es pelenkát...

Hány csomag 1-es pelenkát érdemes előre megvenni?

Figyelt kérdés
Már vettem egy 78 db-os pampers premium care-t. Kellene még vennem? Nem tudom mekkora lesz a baba.

2014. szept. 16. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 1es pelusból mindig csak egy csomagot veszek, mert nem tudhatod, hogy mekkora lesz a baba. Az első kislányomnál összen 1 csomag 1es pleust használtam el, Ő 3700gr született, a másodiknál 4 csomagot, Ő 3230 gr született.
2014. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van aki az első hetekben vásároljon helyetted? Mert akkor tök felesleges szerintem bevásárolnod. Tényleg minden a baba nagyságától, a növekedésének gyorsaságától függ. Mi 1-es pelust 1 hónapi, 2-est további két hónapig használtuk, egyik barátnőmék 1 csomag 1-est és 1 csomag 2-es pelust használtak, utána meg már a 3as méret kellett.
2014. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyenlőre elég. Az egy jópár napig kitart, és majd meglátod, hogy az a méret kell-e még, vagy inkább jobb lenne már a nagyobb.
2014. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elég, szerintem is. Nekem egy babám van, persze bevásároltam az 1-es pelusból, mindenféle fajtát, de vagy 300 darab volt! Mert mindenki azt mondta, hogy sok kell...Télen szültem, messze volt a bolt (8 km), úgyhogy betáraztam... Aztán 2800 g-mal született a lányom, nagy volt rá a pelus, apa rohangált minit venni. A végén mondanom sem kell, hogy vagy 80 db-ot ajándékoztam el :)

Az első pár hónapban rengeteget gyarapodnak, gyorsan kinövik a pelust. Ugyanez igaz a ruhákra is.

2014. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Őszintén, a kisfiamnak egyből 2-es méretű pelenka kellett, mondjuk ő szép nagy baba volt.:)

Ne vásárolj be kis méretből sokat, mert nem tudhatod, hogy mekkora lesz, lehet el sem használod még ezt a 78 db-ot sem.:) Elég ebből egyenlőre, ha meg mégis kell majd, akkor ha megszületik, tudsz még venni. Inkább vegyél 2-es méretűből is egy csomaggal, mert ha nagyobb lesz a baba, akkor az fog kelleni, ha meg nem, akkor is utána már kelleni fog a 2-es méret. A 2-es méret kárba nem fog semmiképpen veszni, de a kisebb méret akár veszhet, ezért abból én nem vásárolnék be annyira.

2014. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. 2-esből is vettem pár csomaggal. Igazatok van, nem veszek több 1-est, mert ha még kell, lehet utána is venni, ha már fogyóban van. Ha meg nagyobb kell, akkor feleslegesen veszem meg előre a kisebb pelust.
2014. szept. 16. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi kb 3 hétig használtunk 1-es pelust, de már akkor sem volt az igazi. 3530 volt a súlya, nem volt soha pufi és hiába fér bele most 3 évesen a 2-es méretű pelusba, mivel nyúlánk, így még az5-ös is necces lenne, de már nincs pelusunk szerencsére.
2014. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem 5*43 dbot hasznalt el kb. 4 kgos allapotaig - 6-7. hetig. utana at alltunk a 3-6 kgosra.
2014. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is egy csomaggal vettem.

A kórházban cserélni kellett a gyerekgondozókkal, mert kicsi volt a fiamra. Ők adtak nagyobbat, ha odaadtam érte cserébe a kicsiket :) A többit elajándékoztam. 2-vel kezdtünk igazából.

2014. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor egyenlőre többet nem veszek, aztán majd meglátjuk mekkora kell :)
2014. szept. 17. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!