Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl parázom a terhességemet....

Túl parázom a terhességemet. Volt valaki hasonló cipőben? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Annyira buta kérdés, és annyira hülyén is érzem magam emiatt.DE nagyon régóta szerettünk volna már kisbabát. 8 hónap után jött össze, ami normális, főleg hogy fogamzásgátlót szedtem előtte, de én annyira türelmetlen ember vagyok,hogy minden hónapba totál beleéltem magam, hogy na most biztosan összejött, és ugye 8 hónapig bánkódtam hogy mégse. ( érdekes, mikor tényleg összejött, akkor álltam talán először nyugodtan a dologhoz,hogy lesz ami lesz most már.)


6 hetes +1 napos voltam, mikor orvoshoz mentem, ahol volt már szívhang, láttam is a babát, nagyon szuper volt!

Észrevettek egy cisztát is, de annyit mondtak,hogy az valószínű a sárgatest ciszta,és el fog múlni.

12 hetes uh-ra kaptam időpontot, illetve ez az uh után kell terhes gondozásra is mennem.

Ami most lesz csütörtökön!

Annyira parás vagyok. Megmondom őszintén, gyűlölök orvoshoz járni, és amikor csak lehetett, kerültem is. Persze, ezt most nem teszem meg, minél fontosabb a kisbabám, csak egy plusz feszültség nekem a dokihoz járás. Nem tudom miért.

Egy ismerősünk a 11. héten vetélt el. egy másiknál a 12. héten kiderült hogy valószínű valami baja van a babának :(

Azóta rettegek. Hogy nálunk is lesz valami...

Éppen ezért a 11 hétig nem is mondtuk nagyon el senkinek. Szülők most tudták meg, mindenki nagyon boldog! Én meg mint egy vén boszorkány, mindenkire rászólok hogy azért még ne örüljünk,majd ha tudni már hogy nincs semmi baja...addig senki ne is mondja senkinek.

Olyan ünnep rontónak érzem magam, csak félek, hogy kiderül hogy lesz valami gond :(

Tudom, hogy ez az első 12 hét a rizikós, de nem volt semmi gond. Nem véreztem, nem barnáztam, nem görcsöltem. ( hányás, rosszullét még mindig kitart,de ez normális) Szóval ha őszinte vagyok, nincs semmi okom, amitől rettegnem kéne, főleg ennyire...

Tudom hogy mindenki izgul, mindenki kicsit feszült, félti a babáját, de szerintem ez már nem normális.

Csütörtökön megyek a 12. heti ultrahangra, aztán a terhesgondozóba, és a kombinált tesztet is megszeretném csináltatni. És tegnap belegondoltam ebbe, és egyből összeugrott a gyomrom, és nagyon feszült lettem.

Aztán kicsit leállítottam magam, hogy ha ezt fogom végig csinálni, nem fogok egy percet se élvezni a terhességemből:( És ezt a baba is érezni fogja...

pedig úgy vártuk...most meg kb meg se lehet említeni előttem a baba szót,mert befeszülök. Nem tudok tervezgetni, nem tudok álmodozni, mondván, hogy majd, ha kiderül hogy minden oké vele...

Pedig épp ezt a 12. hetet vártam, hogy végre túl legyünk rajta... erre most kezdek meghülyülni?

Védőnőmmel már találkoztam, egy tündér! Mindent elmagyaráz, mindenbe segít... szóval tőle se kell tartanom.

Csak első baba, sokat vártunk rá, és annyira hihetetlen, hogy néha úgy érzem, csak egy álom, és majd nem sokára kiderül hogy mégse létezik...

olyan bolond vagyok.


Este sokat beszélgettünk a férjemmel, és kicsit leállított. És most úgy érzem, jobban érzem magam, nem vagyok ideges, inkább várom a csütörtököt hogy lássam újra a kisbabát uh-n.

de olyan rossz, hogy én 'semminek' nem tudok felhőtlenül örülni :(



2015. ápr. 13. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, én teljesen megértelek, hisz már 2 vetélésem volt, igaz nagyon az elején. De biztos én is halálra fogom parázni magam, ha mégegyzer terhes leszek. Nem tudok semmit javasolni, hiába mondom, hogy nyugodj meg, az nem használ. Én azt tanácsolnám csak, hogy tereld el a figyelmed csütörtökig, kezdj bele egy jó könyvbe vagy sorozatba, vagy menjetek el valahova pihenni, vegyél magadnak valami szépet, menj csajos programra a barátnőkkel, szóval ne a gyakori meg fórumok előtt ülj és rémtörténteteket olvass, hanem csinálj valami vidámat. Aztán csak pár nap, utána biztos jobban megnyugszol.

Boldog és egészséges babavárást kívánok neked!

2015. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi aggódó gondolat volt bennem is.. Mondjuk 9 hetesen Megnyugodtam de egy pár nappal a 12 hetes előtt izgultam nagyon, féltem mert tudtam, hogy utána már kevésbbé esélyes a gond de féltem tőle, hogy az uh-n is rndben lesz-e minden.

Azóta 16 hetes vagyok, nem érzem még mozogni a babát, nem hallgattam azóta szivhangot és megsem parázok pedig holnap doki. Szóval a 12 hetesen ez rajtam átment. :)

Én sem éreztem normálisnak pedig rengetegen parazzak túl az első 12 hetet.

2015. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én megértelek. Mi két évet vártunk rá,és ezalatt volt két vetélésem, amiből az egyik középidős volt, ráadásul hormonhiány miatt barnáztam is most is az elején.először rettegtem,hogy legyen szívhang,majd a 12 hetes ultrahangot vártam, hogy mit mondanak,gondolhatod majdnem elájultam mikor szólítottak, aztán megnyugodtam úgy egy hétig,majd azon aggódtam, hogy azóta mi van vele, nem nő a hasam,megszűntek a tünetek, nem mozog.mire elértem a 19. Heti ultrahangig, egy ideg voltam, egész éjjel nem aludtam. Ott megnyugtattak, majd 20 hetesen kezdődött ilyen vizes folyás, amivel már voltam dokinál, mindent rendben talált, de én azóta is ha nagyobb mennyiségbentalálkozom vele,bepánikolok,hhogy tuti a magzatvíz, és továbbgondolom,hogy tuti koraszülni fogok.most vagyok 26 hetes, és ha fél napot nem érzem, kifordulok magamból. Annyit csalódtam, annyira megviselt a két vetélés, hogy félek beleélni magam,és úgy érzem, h túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, és egy nap arra kelek, hogy ennek az álomnak is vége.pedig annyira imádom már most.
2015. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bíztatást, nagyon nagyon jól esett minden mondatotok!

Jelentem boldogan, minden rendben volt ma, semmi rendellenességet nem talált a doki!A baba él, és vérül és eszméletlen élettel teli, megállás nélkül kapálózott, és bulizott!

A kombinált tesztnek jövőhéten lesz eredménye, de ha ez a sima uh-n nem látott semmit a doki, akkor szerintem jó eredményeket kapok!

2015. ápr. 16. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!