Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válaszolnának olyan kismamák,...

Válaszolnának olyan kismamák, akik székrekedéssel küzdenek?

Figyelt kérdés
26 hetes kismama vagyok, és bajom van a nagydologgal.nagyon nehezen sikerül, ha sikerül is, akkor pedig kb.akkora mennyiség, ami egyenlő a nullával. Sajnos sokmindent kipróbáltam már, de semmi sem javít a dolgon.de ami miatt aggódok az az,hogy mikor érzem, hogy kéne produkálni, akkor nagyon megfájdul a hasam. Szinte az egész fáj, és ha fekszem, akkor szenvedés egyik oldalamról a másikra fordulni.meg összehúzza a görcs a köldököm vonalában az egész hasam. Ez szorulásnál normális? Reggel semmi bajom, de ha eszem,akkor kezdődik.
2015. ápr. 13. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szedsz vasat?-attól is lehet sajnos, akkor másikat kell szedni.

És sok -sok rostos gyümölcslé.

2015. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És normális miatta ez a fájdalom?
2015. ápr. 13. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:
A székrekedés miatt persze lehet fájdalom, de azt mielőbb meg kell szüntetni.
2015. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyan így voltam mint te! Sírva könyörögtrm a dokinak hogy agyjon valamit! Mondta ha nemvsikerül normál mennyiség akkor valamit kitalál de próbáljam meg hogy 1 répát egy narancsot meg egy almát 1 liter cízzel cukor nélkül összeturmixolok nyersen és azt iszom meg egész nap fokozatosan, azaz első pohárral mindig reggel ébredés után éhgyomorra, várjak 20 percet csak utána egyek. Már az első nap segített azóta minden nap iszom minden nap van székletem. Ha kimarad vagy lusta vagyok akkor nincs.

Nagyon rostos, nem tuti hogy ízleni fog de ne szűrd le!!

Majd írj, hogy segített e!!

2015. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És neked is fájt a hasad?
2015. ápr. 13. 14:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Étrendeden kéne módosítani: sok-sok zöldség, akár naponta többször egy-egy nyers répát, almát elrágcsálni, vacsorára saláták, magvak. Reggelire kefir, joghurt, zöldségek, a fehér kenyeret és húst kerüld, amennyire csak tudod. Az olyasmi ételeket, mint hamburger, pizza, sült krumpli stb. felejtsd el. Ha jól étkezel, akkor eleve könnyebben emészt majd a gyomrod, így minimális praktikákkal (aszalt gyümölcs, turmix stb.) már javulni fog a dolog. A székrekedés egyik oka, hogy nincs a táplálékban elég nedvesség és rost, ami a széklet laza szerkezetét biztosíthatná. A rostok nagy részét nem emészti meg az ember, hanem távozik, viszont a székletben ilyen módon megjelenik, javítja az állagát, és nem csak kis kemény bogyócskák jönnek. :(


Remélem, sikerrel jársz, jobbulást!

2015. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ismeros helyzet. Semmi sem segitett. Egeszen a rossmanban kaphato (amugy baba ital) 100%-os repaleig. Fel litert egyben le. Engem ot nap szenvedes utan mentett meg.
2015. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, én ehetem kilószámra a zöldséget, gyümölcsöt, frissen, reszelve, turmixolva, szilvalekvárt, aszalt szilvát Activiával, nem hatnak meg. Nem jut eszembe a szirup neve, L betűs, attól csak puffadtam, még jobban fájt a hassam, mint nélküle. Guttalaxot ajánlottak még a gyógyszertárban, azzal most elvagyok. Pedig még csak az 1. trimesztert tapossuk (még éppen). :/

Nem csoda, ha fáj a hasad, de így, ahogy leírtad, ez elég durva. Kívánom, hogy mihamarabb találj rá megoldást!

2015. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Naná, hogy fájt a hasam!! Hát még az első wc.. ott azt mondtam hogy a szülés sem rosszabb. Alapból nem eszem fehér kenyeret csak zabkenyeret amit én csinálok és nem használok cukrot. Sok fehétjét, zöldséget gyümölcsöt eszem és így produkáltam mindezt!!! A reggel éhgyomron van a hangsúly szerintem meg hogy hagyom dolgozni 20-30 percet.

Guttalax...én is kérdeztem de a dokim azt mondta hogy az görcsöket csinálhat ami terhességnél nem olyan nagy haszon. Azért kérdezz rá hogy tuti szabad e használni!!!

2015. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!